pátek 13.12 19:00 - Horká vana, České Budějovic

• Setkání seniorů

pátek 13.12 16:00 - Záhoří, místní hostinec

Derby Strakonicím nevyšlo, uškodilo jim brzké vedení?

Autor: Jan Petráš

STRAKONICE - Třetí výhra v řadě se nekonala, strakoničtí hokejisté odešli tentokrát z ledu poraženi. Poslední listopadovou sobotu nezvládli před zraky takřka pěti stovek diváků sousedské derby s Vimperkem, které přineslo jedenácté kolo krajské ligy. Domácí přitom nezačali vůbec špatně. Už ve druhé minutě se prosadila úderná formace Samohejl – Šuhaj – Ruda, jenže na další radost se čekalo až do 40. minuty, a to už měl soupeř na svém kontě čtyři zásahy. Závěrečné dějství oproti svým předchůdcům tak plynulé nebylo, na vině bylo časté vylučování. Strakoničtí se snažili něco s výsledkem udělat, jenže třetí branka z hole Jiřince přišla až po tom, co znovu udeřili hosté ze Šumavy, kteří si nakonec došli pro vítězství 6:3 (1:1, 3:1, 2:1). Vzájemný souboj je vždycky divácky atraktivní a nejinak tomu bylo tentokrát, k tomu přispělo i to, že dostaly prostor nejmenší naděje obou oddílů. Ty nastoupily společně se svými idoly a o první pauze si proti sobě zahrály. Strakoničtí funkcionáři navíc nezapomněli ocenit svého bývalého hráče a současného trenéra vimperské mládeže Davida Vinše, jenž nedávno vyhrál prestižní anketu Díky, trenére!

11. kolo krajské ligy, sobota 30. listopadu:

HC Strakonice – HC Vimperk 3:6 (1:1, 1:3, 1:2).

Branky: 2. Samohejl (Kovář, Ruda), 40. P. Řehoř (Jiřinec), 49. Jiřinec (Mikeš) – 7. O. Předota (Jan Lang), 31. M. Novotný (R. Sitter), 33. J. Sitter, 40. Bojer (Suchánek), 48. Bojer z TS, 51. Bojer. Rozhodčí: Svoboda – Karlín, Šesták. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:2. Přihlíželo 480 diváků.