Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Tradiční benefiční vánoční koncert

    pondělí 16.12 18:00 - Písek, Trojice

  • Izrael - Po stopách Ježíše Krista

    pondělí 16.12 10:00 - Písek, Senior Point

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Dětský den v Dražejově, rekord návštěvnosti a králičí hop

DRAŽEJOV - Sportovně laděný dětský den pořádali fotbalisté z TJ Dražejov už pošestnácté. Pomocnou ruku při organizaci akce jim tradičně podali hasiči z místního dobrovolného sboru a myslivci Banín Dražejov. Hasiči na hřišti na Virtě v pátek 8. června také rozbalili svůj stan a vystavili v něm staré hasičské přilby a další věci potřebné k hasičině.

K deseti stanovištím se během pozdního odpoledne vydaly téměř dvě stovky dětí, což je podle manažera TJ Dražejov Petra Macha rekord. Také se všichni pomocníci měli co ohánět, aby nápory soutěžících zvládli. Všichni se dobře bavili, bylo co jíst, co pít, spousta lidí chodila po udržovaném fotbalovém trávníku bosky, prostě bylo vidět, že si to návštěvníci užívají.

Organizátoři pozvali tradičně také skupinu Al Rašíd, která přivezla dvě historické pouťové atrakce, a mladé slečny a jednoho mladého muže, kteří předvedli králičí parkur. Cvičení králíci budili nadšení a po přeskoku překážek sklízeli obrovský aplaus. Cvičitelé ušáků Veronika Kůrková, Natálie Švihovcová a Zdeněk Pavlík jsou z Mnichova u Katovic, Lenka Paulíková ze Strakonic. "Je to nenáročný sport," smála se Veronika Kůrková a dodala: "Králíci jsou velmi inteligentní, když se jim chce..." Pro tento nevšední sport se pořádají i republikové soutěže. Ta nejbližší se koná v Českých Budějovicích 23. června a zástupci ze Strakonicka na ní rozhodně nebudou chybět.

TJ Dražejov chce od září otevřít tým dívek fotbalistek, a tak se dětského dne účastnila i Eliška Machová, která rodičům předala informace a vyzkoušela potenciální zájemkyně. Eliška Machová je totiž hráčka Bohemians 1905, aktuálně trénuje mladší přípravku holek ve Spartě, je technickou vedoucí reprezentace VU15 a manažerka ženského fotbalu pro Jihočeský kraj.

Každé soutěžící dítko dostalo zdarma malinovou limonádu a buřta.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace