Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vimperské kvízování vol. 2

    pátek 15.11 19:00 - Kavárna Ve Skále, Vimperk

    Zábavný kvíz pro dvou až čtyřčlenné týmy, který prověřuje vědomosti, důvtip i schopnost spolupráce.

  • Renne Dang Live

    pátek 15.11 21:00 - Calypso, Vimperk

    Koncert Tour 2019 i ve Vimperku. Kytky z Pumpy, Čas na změnu.

Zobrazit všechny události
 

Díky dlouhodobé spolupráci a podpoře Jaderné elektrárny Temelín - skupiny ČEZ v rámci Oranžového roku 2019 se mohly v Protivíně konat tyto akce:

Dětský den - Kdo cvičí, nezlobí Svatoanenská pouť Městské slavnosti protivínské

25. 5. 2019 IV.
Dětský den - Kdo cvičí, nezlobí
V sobotu 25. 5. 2019 se v areálu městského sportoviště konal již IV. ročník Dětského dne s názvem do cvičí, nezlobí. Program pro děti byl velmi bohatý a cca 400 návštěvníků vidělo vystoupení děstkého aerobicu For body Písek a Protivín, Pole dance For body Písek, kroužek moderní gymnastiky Protivín, vystoupení dětí z dětského domova v Žíchovci, zumbu team Protivín, taekwondo Protivín a mladé fotbalisty FK Protivín. Dále se děti mohly zabavit na horolezecké stěně LezeTo Písek, na skákacím hradu, výtvarnými dílničkami, zábavnými hrami pro děti, jízdou na koni a nakonec si děti užily kouzelnou pěnu. V rámci doprovodného programu mohli diváci naživo vidět vystoupení píseckých a protivínských zájmových kroužků a s gymnastickou akrobacií se předvedly děti z Dětského domova v Žíchovci v čele s malým gymnastou Filipem. Závěrečnou tečkou celého programu byla velká Zumba party s Hankou Bískovou. Všem zájemcům z řad návštěvníků bylo umožněno prohlédnout si detailně všechna sportoviště včetně zázemí pro sportovce.
27. 7. - 28. 7. 2019
Svatoanenská pouť
Vždy po 26. 7., kdy slaví svátek Anna, se v Protivíně koná tradiční svatoanenská pouť. Letos to vyšlo na poslední červencový víkend. Kolotoče a maringotky již týden dopředu zaplní protivínské náměstí, které je uzavřené pro auta i ostatní dopravu, aby byla zajištěna bezpečnost návštěvníků této pouti. Letos pouť provázely velmi vysoké teploty, a proto si rodiny s dětmi užívaly na kolotočích až v podvečerních hodinách, kdy sluníčko tolik nepálilo.
24. 8. 2019 Městské slavnosti protivínské - na Masarykově nám. v Protivíně
Městské slavnosti protivínské se konaly již po třinácté. I když se zdá, že už po tolika letech nemůže
být program zajímavý, tak přesto se podařilo pořadatelům vybrat velmi kvalitní program pro malé i velké diváky a posluchače. Letošní slavnosti byly opět horké, teplota vystoupala vysoko přes 30°C. I přes velké teplo se do Protivína vypravilo velké množství lidí, kteří si určitě nemohli stěžovat na nudu. Program byl připraven na protivínském náměstí na velké a malé scéně, v kaplance a na nádvoří zámku.
K vidění bylo: chůdařské pantomimické, vystoupení High, Class Lovers, folklorní soubor, Písečan, cirkusový průvod Blackout Paradox, exhibice Taehan - taekwondo Protivín, taneční soubor Z.I.P. Písek, taneční vystoupení dětského aerobicu For Body Písek, motoshow Lukáše Petráčka, Pole Dance - tanec u tyče v podání Forbody studia Písek, show kouzelníka Radka Bakaláře, bubenická show Wild Sticks, ohňová tanečně akrobatická show skupiny Shamaniac .
Do uší návštěvníků hráli: Vodňanská kapela, Ewa Farna se skupinou, skupina Slza, náměstí rozezpíval Petr Janda se skupinou Olympic, v rytmu dechovky Krajanky se vlnili nejen dříve narození, ale i spousta mladých. Úplně nakonec své umění zaburácela kapela Krypton.
Pro nejmenší návštěvníky byl také připraven bohatý program: - Čarodějný muzikál – kamarádi Brno, Za pohádkou pohádka - Maňadlo, Motoshow Lukáše Petráčka, rodinné představeníčko Jungle Joke Teatr Novogo Fronta, kouzelnická show Radka Bakaláře a nejvíc návštěvníků očekávalo Michala z Kouzelné školky, který jako vždy děti skvěle zabavil. Stáj Šárka pořádala projížďky na koních a oslíkovi, celé odpoledne probíhaly tvořivé dílny pro děti pořádané DDM Písek, cirkusový workshop Blackout Paradox, Hihgline Exhibice, atrakce LezeTo, skákací hrad se skluzavkou Jungle.
Další doprovodný program byl na nádvoří protivínského zámku Šermířské společnosti Aesculus Černovice u Tábora - renesance a gotika - ukázka sek, bodů, odzbrojení. Velkým úspěchem byla atrakce Artesania - koňokol, kuželky, balanc, dobývací žebřík, houpačka. Městem projížděl na historických kolech i Klub velocipedistů Písek. Součástí slavností byla i prezentace činnosti spolků a sdružení. Svou činnost prezentovali Kocanďáci Protivín, Junák Protivín, Horizont, o.s. Protivín. Mnoho k vidění bylo i na nádvoří Kaplanky, kde byla výstava děl Jana Maršíka. Vstup do Kaplanky byl celý den zdarma a toho využilo cca 400 návštěvníků. Návštěvníci mohli rovněž zdarma navštívit Památník města Protivína.
Závěrem můžeme konstatovat, že i přes velké teplo, které panovalo do pozdních večerních hodin, se XIII. slavnosti povedly.

 

Další zprávy z regionu

 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace