Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pletky s Vlastou

    středa 13.11 9:00 - Písek, Senior Point

    Tvořivé setkání.

  • Country tancování

    středa 13.11 10:00 - Písek, KD

    Výuka old time amerických tanců, moderních country tanců a řeckých kolových tanců.

Zobrazit všechny události
 

Do provozu byl uveden Domov se zvláštním režimem Kotva

STRAKONICE – Ve středu 6. listopadu byl slavnostně otevřen nový domov pro klienty s Alzheimerovu nemocí, jinými demencemi a zdravotním postižením. Svůj domov zde naleznou také lidé bez rodin v tíživé finanční situaci.

 

V domově s příznačným názvem Kotva najde svůj přístav 52 klientů. Již nyní je v evidenci 75 žádostí o umístění do domova. Předsedou správní rady a otcem myšlenky na zřízení domov se zvláštním režimem je Martin Karas, který při zahájení poděkoval všem, kdo se na projektu podíleli a připomenul jeho vznik od samotné myšlenky až po realizaci.

Kotva s moderně vybavenými pokoji je v objektu bývalého kožního oddělení ve strakonické nemocnici, která poskytla zázemí již několika sociálním zařízením jako je dětské centrum, hospic a nyní i domov se zvláštním režimem. Jak řekl ředitel nemocnice Tomáš Fiala, jde především o využití stávajících již nevyužívaných objektů. Sociální služba a následná péče, se tak stanou uceleným komplexem, který nemocnice společně s těmito organizacemi poskytuje.

Ke slavnostnímu zahájení provozu domova, přispěli studenti strakonické Euroškoly krásně připraveným rautem, který škola připravila zdarma.

V domově se o klienty bude starat deset sester, dvacet lidí obslužného personálu, tři sociální pracovníci s jednou administrativní sílou.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace