banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Relaxační malba pro dospělé

    pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

  • Václav Neckář se skupinou Bacily

    pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Do Sudoměře opět zavítal slavný vojevůdce. Program pokračuje i v neděli

AKTUALIZOVÁNO - 29.3.2015 09:28

SUDOMĚŘ – V sobotu 28. března opět ožilo okolí Sudoměře bitevní vřavou. U rybníka Škaredý odpoledne proběhla rekonstrukce slavné bitvy husitů s křižáckými vojsky. Během odpoledne se bojovalo hned dvakrát. Tisíce návštěvníků si od rána nenechaly ujít ani doprovodný program. Šermířské souboje, rytířský turnaj, historické tance nebo mnoho stánků s občerstvením.

 

Auta k prostranství s mohylou Jana Žižky stála frontu na vjezd na parkoviště, fronta se táhla po celé délce úzké asfaltové silnice. Nutno však podotknout, že organizátoři měli vše pod kontrolou a bravurně zvládnuté.

Všichni se samozřejmě přijeli podívat především na rekonstrukci slavné bitvy. Ta trvala zhruba půl hodiny a účastnilo se jí přes sto herců z řad šermířských skupin z celé republiky. V neděli akce  v Sudoměři pokračuje  do 15 hodin. Už ale bez rekonstrukce bitvy. Hosté budou mít k dispozici tržiště a dobový tábor.

-kre-, -veb-

 

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace