Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční setkání občanů Netolic starších 70 let

    Úterý 10.12 14:00 - Sál ZUŠ Netolice

  • Divadélko pro nejmenší

    Úterý 10.12 10:30 - Strakonice, RC Beruška

Zobrazit všechny události
 

Dobrovolní Ježíšci z řad občanů mohou věnovat dárek dětem z azylových domů

Ilustrační foto , Autor: JčTeď

Ilustrační foto     Autor: JčTeď

VODŇANY – Děti z azylových domů v jižních Čechách se letos opět mohou těšit na dárky od Ježíška, respektive jeho „pomocníků“. Napsaly si, co by chtěly dostat pod stromeček a přáníčko následně putovalo na vánoční stromeček na vodňanském městském úřadě. Zde si jej mohli vzít za své dobrovolní „Ježíšci“ z řad občanů a pořízením dárku jim udělat radost. Tuto akci od roku 2015 organizuje Júsuf Traore z odboru sociálních věcí, zdravotnictví a školství městského úřadu.

 

„Snažíme se pomoci dětem, které se dostaly do azylových domů s některým ze svých rodičů. Ti nemají peněz nazbyt. Děti si tedy mohou napsat přímo Ježíškovi, co by si přály. Jejich přání sesbíráme, pověsíme je na stromeček a lidé pak mohou pořídit konkrétní věc konkrétnímu dítěti. To má tak radost a darujícího těší, že něco dobrého udělal," popsal Júsuf Traore.

Dlouho se pohybuje v sociálních službách a upozorňuje, že spousta organizací se obrací na dětské domovy, přičemž se však zapomíná na azylové domovy, kde peníze podle něj opravdu chybí. „Chceme tedy, aby i tyto děti něco dostaly." Vzpomíná, že první rok lidé akci moc nevěřili a měl obavy, jak dopadne. „Teď už se koná pátý ročník a lidé vědí, že děti dárky opravdu dostanou a už od září se mě ptají, jestli budou moct zase pomoci," poznamenal Júsuf Traore.

Začátek darovacího období je od 3. prosince a jen za první den už určitě zmizela polovina přáníček, ne-li více. Celkem jich letos bylo 82. Júsuf Traore je všechny osobně přečetl a dárky následně 17. prosince rozveze.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace