neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

• Strakonický drak

neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

Závod dračích lodí na Otavě.

Extraliga v Bobr aréně přinesla vítězství mužům z Nevcehle a ženám z Dlouhé vsi. Zahorčice byly nejlepší ze Strakonicka

ZAHORČICE – V Bobr aréně se již po páté strhl boj nejlepších týmů v požárním sportu. V sobotu 10. srpna proběhlo v jedenácté kolo Extraligy ČR 2019 O pohár starostky obce Zahorčice. Do požárního útoku se tu pustilo 37 mužských a 13 ženských týmů. Hostitelský tým získal krásné osmé místo.

Nejlepší časy začaly podat až v druhé polovině soutěže. V první půlce šlo především o časy okolo sedmnácti a osmnácti vteřin. Extraliga se běhá podle pravidel na 3x B úzké hadice a míří se na sklopné terče. Je to nejrychlejší závod s těmi nejlepšími časy v požárním sportu, který lze na Strakonicku vidět. A právě ze Strakonicka byly přihlášeny jen tři týmy. V ženských týmech nesoutěžilo z těchto končin žádné družstvo. Malou účast místních týmů také okomentoval ředitel závodu Josef Tesárek, jako smutný fakt.

Skvěle připravenou soutěž si ale užívalo mnoho soutěžících z celé republiky, kteří do Bobr arény pravidelně jezdí.
Favority soutěže jsou již několik let týmy z Nevcehle, Letohradu, Staré Říše, Trnavy a několik dalších.
Všem zmíněným týmům padaly časy okolo šestnácti vteřin. Jen nástup mužů z Nevcehle všechno zvrátil a ve druhé polovině soutěže konečně padl čas 15,93 a o vítězi bylo rozhodnuto. Nikdo další tento čas nepřekonal. Druzí byli Jeleni z Letohradu s časem 16,46 a třetí Trnava s časem 16,48.

Ze třinácti ženských družstev to šlo nejlépe hasičkám z Dlouhé Vsi, které si odvezly zlato za čas 16,69. Druhé místo obsadily ženy z Renmotoru Jinovice s časem 16,áč a třetí hasičky z Budišova s časem 16,91.

Extraliga ČR 2019 je ve své druhé polovině a průběžné výsledky tedy ještě nejsou jistotou, že na bedně budou nakonec stát ti, kteří jsou na prvním místě nyní. Z historie víme, že výkony těchto týmů jsou tak stabilní, že dochází jen k minimálním změnám u prvních pěti nejlepších týmů.