Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bedřich Smetana - Prodaná nevěsta

    pátek 6.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

    Komická opera.

  • Bertolt Brecht Zadržitelný vzestup Artura Uie

    pátek 6.12 19:00 - Bouda, České Budějovice

    Politická komedie.

Zobrazit všechny události
 

Fantazie malíře Petra Mitra a vysněná země Thule

ČESTICE – Šestnáct obrazů zasněných, provokativních i těch vedoucích k zamyšlení se nad světem, vystavuje malíř Petr Mitro na zámku v Česticích. Výstavu je možné vidět do konce února 2020.

 

Petr Mitro nazval svou výstavu Thule, což znamená vysněná země. Země, která vlastně neexistuje. „ Když ti, co dříve tvořili mapy světa, nevěděli co je dál za okrajem papíru, nazývali tu neznámou krajinu zemí Thule," vysvětluje původ názvu výstavy Mitro.

Život v této zemi si může ve své fantazii vytvořit každý sám a nakonec se může i snažit, aby se mu stejně dobře jako ve vysněné zemi Thule, žilo i tady. Tak také tvoří některá svá díla autor výstavy.

„ Je spousta teorií o vzniku světa a lidstva ale té Dawinově mi nějak nejde uvěřit. Sám mám spousty teorií a nevím, jak by to mohlo být, ale té které věřím, je teorie třetí strany," zamýšlí se autor výstavy.

Petr Mitro maluje rád cokoli ale nejraději má ztvárnění své vlastní fantazie na plátno.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace