sobota 14.12 15:00 - Kaplice, město

• Předvánoční burza minerálů, drahých kamenů, šperků a fosilií

sobota 14.12 9:00 až 14:00 - Písek, Prácheňské muzeum

Fotbal: Překvapení krajského přeboru! Béčko Písku porazilo Dražice

DRAŽICE - Ti asi nikdo nečekal. Jen písecký kapitán Josef Šácha, který prý už celý minulý týden kudy chodil, tudy předpovídal, že Dražice jednou prohrát musí. Dvacet kol udržel dražický lídr tabulky krajského přeboru neporazitelnost. Dnes navečer prohrály Dražice s píseckou rezervou 2:0.

Čtrnáctý porazil prvního. Góly padly už v prvním poločase a oba střelil právě kapitán Šácha. Napřed ve 30. minutě po rohu a pak o deset minut později z penalty. Při této střele si ale způsobil svalové zranění, takže sám neví, jestli příští týden doma v Písku s Třeboní bude na hřišti.

V Píseckých postřezích a v Táborsku si ve středu přečtete víc o průběhu zápasu, kdo může dosvědčit, že je Josef Šácha fotbalovým jasnovidcem, jak viděl zápas bývalý dražický špílmachr Marian Horka, který seděl na tribuně, kdy už nastoupí Miloš Veselý, který Dražicím hodně chybí, a také co říkali oba trenéři - domácí Pavel Janouch a písecký Jaroslav Kostka. Na jednom se shodli - Písek byl dnes lepší a vyhrál zaslouženě.