banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Geraldine Aron - Můj báječný rozvod

    Úterý 15.10 19:00 - Písek, Divadlo pod čarou

    Divadelní komedie.

  • Život na jihočeském venkově v 19. století

    Úterý 15.10 17:00 - Strakonice, sál knihovny

    Přednáška s Jankem Koubou.

Zobrazit všechny události
 

Fotbalisté versus obec. Jak tento zápas skončí?

Fotbalový areál v Oseku. , Autor: TJ Osek

Fotbalový areál v Oseku.     Autor: TJ Osek

OSEK – Situace, která nastala v Oseku, se nedá nazvat jinak než zápasem kdo s koho. Místní tělovýchovná jednota si stěžuje na neférové jednání obce vůči fotbalistům, zatímco zástupci obce mají za to, že se právě fotbal podporuje nejvíc ze všech místních spolků a nevidí důvod, proč by se měla obec ještě víc angažovat.

V roce 2012 se zastupitelstvo usneslo, že objem dotace pro fotbalisty bude činit 200 tisíc korun a že stejnou částku dostanou i letos. Smlouvu o stanovené částce však tělovýchovná jednota doposud nedostala, a tak neví, s jakými prostředky může počítat. I bez podepsané smlouvy bylo uvolněno 120 tisíc korun, které TJ obdržela na účet, a přišla také blíže nespecifikovaná částka ve výši 38 414 korun. Předseda TJ tedy napsal starostovi dopis, že neví, zda obec neposlala částku 38 414 korun omylem na jejich účet a dodává, že TJ počítá i v letošním roce s tím, že obdrží fakturu za poskytované služby ve výši 30 tisíc korun do doby, než bude smluvně přesně definován způsob jejich kalkulace. Žádá starostu, aby aktivoval pracovní skupinu, která byla schválena zastupitelstvem k tomu účelu, aby připravila smlouvu o užívání majetku obce. Předsedovi TJ a ani výkonnému výboru, který zastupuje, se nelíbí ani to, že starosta doposud nepřistoupil k tomu, aby se zprůhlednily veškeré náklady TJ, tedy že by se do areálu nechaly nainstalovat měřiče energie a plynu. Tím by byly náklady přesně měřitelné. Podle předsedy TJ vznikl také problém kolem nedodržení dohody ze strany obce při realizaci projektu, na kterém se sportovci s obcí původně dohodli. Součástí projektu, který vznikl v roce 2005, byla rekonstrukce šaten, sociálního zařízení, restaurace a nových ubytovacích kapacit v areálu TJ Osek. Problém je v tom, že realizace nebyla dodržena dle původního záměru a na místo nových ubytovacích kapacit vznikl nový byt. Klub přitom počítal, že rozšířeným ubytovacích kapacit bude vydělávat.

Jak celý problém vidí předseda TJ Stanislav Mrkvička? Co na to říká starosta Miloslav Kinkor? A co si o celé situaci myslí zastupitel Radek Valíček? Podrobné informace v aktuálním vydání Týdeníku Strakonicko.

Pavla Maradová

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace