Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Sociální sítě

    Úterý 12.11 9:00 - Milevsko, KD

    Přednáška.

  • Divadélko pro nejmenší

    Úterý 12.11 10:30 - Strakonice, RC Beruška

Zobrazit všechny události
 

Hejno Čížků bylo na Lipně nejpočetnější. Přiletěl i Pelikán

LIPNO NAD VLTAVOU - Pestrý přehled ptačích druhů v hojném počtu byl k vidění v sobotu na Stezce korunami stromů na Lipně. V rámci tradičních Slavností dřeva se zde konal první ročník „Ptačího sletu“, setkání lidí, kteří mají ptačí příjmení. Nejvíce bylo Čížků, v těsném závěsu Čermák.

„Letošním tématem na Stezce jsou ptáci, je zde Ptačí stezka a nové ptačí hodiny. Chtěli jsme zpestřit program Slavností dřeva, proto jsme vyzvali všechny, kteří se mohou pochlubit ptačím příjmením, aby za námi přiletěli na Lipno," říká mluvčí Lipna Vojen Smíšek. Těch, kteří mají ve jméně nějakého opeřence, se nakonec sešlo téměř sto. Vstup na Stezku měli ten den zdarma.

Stehlík, Dudek, Straka i Strnad. „Nejvíce bylo Čížků a celkově se slétli spíše menší až středně velké druhy. Největšími zástupci byli Čáp a Pelikán, ten má v přírodě rozpětí až 320 cm. Úplně však chyběli velcí dravci, proto bych do příštího roku vyzval pány Vorla a Sokola, aby se zastavili," shrnuje statistiku Smíšek.

Živí opeřenci byli v programu samotných Slavností dřeva. Diváci mohli sledovat sokolnickou show nebo výstavu dravých ptáků. Nechyběla pohádka pro děti, tvořivé dílny a animace s maskotem lišákem Foxem. Rodiny se utkaly v dovednostní dřevařské soutěži a řezbáři s motorovými pilami vytvářeli v průběhu dne umělecká díla ze dřeva. Akce se letos na Stezce korunami stromů konala již posedmé.

A kdože se to letos vlastně dostavili? Přehled nabízímě níže: 

Čížek - Čížková, Strnad - Strnadová, Havránek - Havránková, Straka, Sýkora - Sýkorová, Čermák - Čermáková, Vrabec,
Dudek - Dudková, Slavík - Slavíková, Čáp - Čápová, Sojka - Sojková, Kosík - Kosíková, Pelikán - Pelikánová, Sovová, 
Ptáková, Holubová, Slípková, Špaček - Špačková, Stehlík - Stehlíková, Slavíček - Slavíčková. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace