banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • O prrincezně, Liciášovi a makových buchtách

    neděle 22.9 15:00 - Milevsko - amfiteátr

    Pohádka

  • Lollipopz - Tábor

    neděle 22.9 16:00 - Tábor, hotel Palcát

    Zábavná hudební show, jehož součástí jsou mimo jiné oblíbené soutěže a spousta písniček ze všech doposud vydaných alb.

Zobrazit všechny události
 

Hejtmanka přivítala v Českém Krumlově slovenské župany

 Autor: Radek Šíma, mluvčí Jihočeského kraje

    Autor: Radek Šíma, mluvčí Jihočeského kraje

JIŽNÍ ČECHY - Zdravotnictví a sociální péče. Školství. Doprava. Kůrovcová kalamita. Sucho či turistický ruch. To jsou hlavní témata jednání Asociace krajů České republiky, které začalo v podvečer 23. května v Českém Krumlově. Historickou premiéru tu pak má setkání českých hejtmanů se svými protějšky ze Slovenska – župany. Obě zúčastněné strany si budou vyměňovat zkušenosti, které s řízením krajů u nás a u našich východních sousedů mají.

 

„Toto setkání je skutečně mimořádné. Kromě tradičních českých hejtmanů se jej poprvé účastní i naši kolegové ze Slovenska. Je to skvělá příležitost, kdy můžeme diskutovat o problémech, které nás při správě krajů pálí a jak je v budoucnu řešit," uvedla hostitelka zasedání asociace jihočeská hejtmanka Ivana Stráská.

Čeští hejtmani i slovenští župani mají kromě pracovních povinností na programu i kulturní program. První den mohli obdivovat českokrumlovský zámek a v pátek je čeká splouvání části Vltavy na raftech. Akce má podle Stráské plynule navázat na čtvrteční jednání o turistickém ruchu. „Myšlenka, že usedneme s našimi hejtmany do lodí, se zrodila na letošním REGIONTOURU v Brně, kde jsme Vltavu propagovali jako jeden z nejvýznamnějších turistických cílů na jihu Čech. A kolegové z ostatních krajů projevili přání se na řeku podívat. Všichni se na to dobrodružství těší a věřím, že tím uděláme radost i našim slovenským přátelům," upřesnila jihočeské hejtmanka.

Užitečnost setkání českých hejtmanů se župany kvituje z pohledu výměny zkušeností i předsedkyně Asociace krajů ČR a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová. Zároveň sdělila, že Jihočeský a Karlovarský kraj jsou si, pokud jde o zájem turistů, velmi podobné. „Chtěla bych poděkovat hejtmance Ivě Stráské, že pro naše zasedání vybrala právě toto krásné a hojně navštěvované místo. Pokud totiž jedete do zahraničí a řeknete, že jste z České republiky, tak se většině lidí vybaví naše tři města. Praha, Karlovy Vary a právě Český Krumlov," uzavřela karlovarská hejtmanka.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace