banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Geraldine Aron - Můj báječný rozvod

    Úterý 15.10 19:00 - Písek, Divadlo pod čarou

    Divadelní komedie.

  • Život na jihočeském venkově v 19. století

    Úterý 15.10 17:00 - Strakonice, sál knihovny

    Přednáška s Jankem Koubou.

Zobrazit všechny události
 

Horní Poříčí slavilo 700 let

HORNÍ POŘÍČÍ - V sobotu 18. července se v Horním Poříčí na Strakonicku od rána slavilo. Obec si bohatým programem připomínala 700 let od svého vzniku. Podle historických pramenů mělo Poříčí významné postavení na řece Otavě. Důvodem založení osady bylo samozřejmě zlato.

Oslava byla spojená se srazem rodáků. Pro ně byl připraven program už dopoledne. V hostinci U Roubalů bylo plno. Všichni dobří rodáci mohli mimo jiné zhlédnout černobílý film, který mapuje padesátá a šedesátá léta v obci. Tehdy ho pořídil Vojtěch Frolík a zanechal generacím budoucím unikátní záběry. Během setkání došlo také na křest nové fotografické publikace o Poříčí. Autorem většiny fotek je Václav Petřík, který na nich pracoval celý rok - podle starých fotografií pořizoval snímky současné, aby si každý udělal představu, jak se jednotlivá místa měnila.
U místní nádrže se také konaly od rána rybářské závody. Zúčastnilo se jich 48 rybářů, z toho patnáct dětí. Kategorii dospělých vyhrál Martin Polan, mezi dětmi byl nejúspěšnější Bohumil Kubeš.
 
Text a foto Jarka Krejčová 
Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace