Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Country tancování

    středa 20.11 10:00 - Písek, KD

  • Géniové světové hudby v klavírních proměnách

    středa 20.11 19:00 - Písek, Trojice

    Jiří Pazour – skladatel, koncertní klavírní improvizátor a pedagog Pražské konzervatoře.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeská koupaliště bojují se sinicemi

Ilustrační foto. , Autor: Kurt Stüber / Wikipedia

Ilustrační foto.     Autor: Kurt Stüber / Wikipedia

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Kvalita vody na jihočeských koupalištích klesá. Na řadě míst v regionu voda kvete a její jakost na některých místech zhoršuje výskyt sinic.

Na orlické vodní nádrži, konkrétně na tábořišti Podolsko, platí i nadále zákaz koupání. Podle informací, které zveřejnila Krajské hygienické stanice v Českých Budějovicích, se zde situace oproti minulému týdnu prakticky nezměnila. Laboratorní rozbor prokázal překročení limitních hodnot ukazatelů sinice a chlorofylu-a. Na hladině se navíc hojně vyskytuje pozorovatelný vodní květ.

Voda není vhodná ke koupání ani na dalších orlických plážích, např. na Radavě a ve Vojníkově. Podobně je na tom i Staňkovský rybník ve Chlumu u Třeboně. Na všech třech místech se vyskytují sinice a vodní květ. Koupání v těchto lokalitách není vhodné zejména pro děti, těhotné ženy, alergiky a osoby s oslabeným imunitním systémem.

Kvalita vody se zhoršila také na pláži v Černé v Pošumaví na lipenské nádrži. Zde však hrozí jen malá pravděpodobnost vzniku závažných zdravotních problémů. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace