Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • XV. Prácheňský ošetřovatelský den

  Čtvrtek 23.5 8:20 - Strakonice, KD

  Odborná přednáška.

 • Čtenářský klub

  Čtvrtek 23.5 17:00 - Písek, Městská knihovna

  Jiří Hájíček Rybí krev. Román současného jihočeského literáta o zániku vesnic, které musely ustoupit stavbě jaderné elektrárny Temelín. Vesnice v románu kronikářského ražení překvapivě nemají jména - dnes už totiž neexistují, až na Purkarec, který byl zatopen po osudovou kvótu 370,5 metru a z něhož pochází i Jiří Hájíček. Moderuje Hana Manková.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeská perla Kratochvíle rozkvete o víkendu květinovými instalacemi

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

KRATOCHVÍLE – Na jihočeské renesanční perle – zámku Kratochvíle u Netolic – začnou v sobotu 18. května pro veřejnost dvě nové výstavy. První je už tradiční. Interiéry rožmberského zámku zaplní opět květinové instalace. A pokvetou tu a provoní pokoje a sály až do 24. května. A druhá výstava nabídne grafické listy a keramické objekty výtvarnice Ivy Bukačové.

 

Květinové instalace na Kratochvíli se těší mimořádné pozornosti návštěvníků zámku už sedm let. A ani letos na ně správa zámku nezapomněla a přizvala ke spolupráci opět přední floristy a zahradníky z jihočeských zámků například v Třeboni nebo na Hluboké. „Květiny jsou věčnou inspirací. V údivu nad jejich krásou vznikaly verše, které vstoupily do písní, do našich duší a provázejí naše životy napříč staletími. Výstava na zámku Kratochvíle chce v lehkých dotecích připomenout některé z nich," řekl kastelán Vojtěch Troup. Výstava je tradičně také připomínkou ducha renesance, v němž zámek vznikl a ve kterém šlo o estetické a vkusné prožitky.

V zámeckém zahradním pavilónu Markéta pak bude od soboty přístupná výstava grafických listů a keramických objektů výtvarnice Ivy Bukačové, která nese název Na cestě. „Iva Bukačová se od svého univerzitního studia soustavně zabývá dějinami výtvarného umění. Její zájem ji přitom vede k obdivu a lásce k umění sakrálnímu. Výstava je výsledkem snahy o zachycení příběhů lidí z autorčina nejbližšího okolí, nikoliv však přímo, nýbrž prostřednictvím příběhů jejích jmenných patronů," řekl Vojtěch Troup. Tato výstava na zámku potrvá do září a bude volně přístupná při procházce zámeckou zahradou.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace