Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Krampus

  sobota 14.12 15:00 - Kaplice, město

 • Předvánoční burza minerálů, drahých kamenů, šperků a fosilií

  sobota 14.12 9:00 až 14:00 - Písek, Prácheňské muzeum

Zobrazit všechny události
 

Jihočeští hasiči dostali vyznamenání v pražské Tróji

Ocenění jihočeští hasiči.

Ocenění jihočeští hasiči.

PRAHA - V úterý 3. listopadu byly v Trojském zámku v Praze slavnostně předány medaile Hasičského záchranného sboru České republiky Za statečnost, Za zásluhy o bezpečnost, Za věrnost I. stupně a Čestné medaile. Medaile, které jsou udělovány každoročně k příležitosti státního svátku vzniku samostatného Československého státu, předal generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky Drahoslav Ryba. Mezi oceněnými byli i Jihočeši.

 

Slavnostního aktu se zúčastnil také náměstek ministra vnitra Jiří Nováček, který spolu s Drahoslavem Rybou udělil tři medaile Za statečnost. Dále bylo oceněno dalších 73 osob medailemi Za zásluhy o bezpečnost a Za věrnost I. stupně, Čestnými medaili HZS ČR a Plaketami HZS ČR.

Ocenění příslušníci Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje:

 • medaile Za zásluhy o bezpečnost

  • František Mráz (územní odbor Český Krumlov)

 • Čestná medaile HZS ČR

  • Marek Sedláček (územní odbor Tábor)

  • Vendula Matějů (krajské ředitelství HZS Jihočeského kraje)

 • medaile Za věrnost I. stupně

  • Jiří Bárta (územní odbor České Budějovice)

  • Roman Šperl (územní odbor Tábor)

Medaile Za zásluhy o bezpečnost náleží oceněným z řad příslušníků HZS ČR i dalších složek IZS, zaměstnanců veřejné správy i podniků a členů dobrovolných jednotek požární ochrany obce za dlouhodobé obětavé pracovní úsilí a osobní iniciativu o rozvoj Hasičského záchranného sboru ČR.

 

Medaile Za věrnost I. stupně se uděluje příslušníkům hasičského sboru za dosahování velmi dobrých výsledků ve služební činnosti ve spojení s dobou trvání služebního poměru více než 30 let.

Čestná medaile HZS ČR je udělována příslušníkům zahraničních hasičských záchranných sborů, pracovníkům veřejné správy i právnickým osobám za významnou nebo dlouhodobou spolupráci s HZS ČR. 

Plaketa HZS ČR se uděluje právnickým i fyzickým osobám za činnosti, kterými se významně podíleli na zabezpečení požární ochrany, ochrany obyvatelstva, ochrany majetku a prosazování dobrého jména HZS ČR. 

e-mail: vendula.mateju@jck.izscr.cz

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace