Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Trash Nightmare festival - Vol. 7

  sobota 19.10 17:00 - Písek, Divadlo pod čarou

  Hudební festival.

 • Barbora Poláková - Tour 2019

  sobota 19.10 19:00 - Strakonice, MěKS

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeští Piráti mají nové předsednictvo kraje. Namísto Lukáše Koláříka byl zvolen Josef Špak

Josef Špak , Autor: Archiv Piráti

Josef Špak     Autor: Archiv Piráti

JIHOČESKÝ KRAJ – Členská základna jihočeských Pirátů si v těchto dnech zvolila nové předsednictvo krajského sdružení. Předsedou se nově stal Josef Špak z Českých Budějovic. Dalšími místopředsedy byli zvoleni Lukáš Kolářík z Katovic, Zuzana Kudláčková a Lukáš Mareš z Českých Budějovic a Jana Koláříková z Písku. Nové předsednictvo nyní především provede sdružení volbami do krajského zastupitelstva.


Nový krajský předseda jihočeských Pirátů Josef Špak je zároveň předsedou místního sdružení Českobudějovicko a zastupitel Českých Budějovic. Pomyslnou štafetu mu předával dosavadní předseda a poslanec Lukáš Kolářík se slovy: „Po třech letech v čele krajského sdružení je na čase předat žezlo dál. O tuto náročnou pozici se ucházelo hned několik kvalitních kandidátů, ze kterých členové vybrali nakonec Pepu Špaka. Jeho předchozí důsledná práce mě ujišťuje, že bude dobrým předsedou. Osobně pro to udělám maximum tím, že mu budu zvláště ze začátku k ruce. Přeji mu v nové funkci hodně úspěchů a zkušeností."

Mezi priority nového předsedy Josefa Špaka budou patřit reprezentace krajského sdružení, dohled nad hospodařením a rozvoj technických systémů. Nově zvolení čtyři místopředsedové se chtějí zaměřit každý na jemu blízký úsek krajské agendy.

Dosud krajskou organizaci vedl poslanec Lukáš Kolářík a místopředsedy byli Josef Soumar z Písku, Michal Horák z Písku, Václav Klecanda z Tábora a Simon Kostadinov z Týna nad Vltavou. Nyní zhruba 60 členná členská základna Pirátské strany v Jihočeském kraji volila z deseti adeptů předsedu a čtyři místopředsedy. O funkce se ucházeli kromě zvolených ještě Michal Horák z Písku, Jiří Roubíček z Tábora, Veronika Kovářová z Volyně Jan Hošek z Českých Budějovic a Judita Vedlová z Jindřichova Hradce. Ti v internetové volbě členské základny neuspěli.

Volbou tak mají v krajském předsednictvu zastoupení pouze budějovická a písecká organizace, když se pomine poslanec Kolářík, který má bydliště v Katovicích, ale s manželkou Janou žije v Písku.

„Asi nejnáročnějším úkolem, který nás teď čeká, je zorganizovat krajské volby. Předsednictvo musí být dostatečně aktivní, a zároveň dbát na dodržování pirátských demokratických principů a pravidel. Jak při přípravě voleb, tak obecně," říká nový krajský předseda Josef Špak.

Diskuse k článku - 10 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • foto 

  Reagovat

   

  Ten na fotce to je podoba Vlasta Burian.

  Vloženo 22.9.2019 11:58:28

 • dotaz 

  Reagovat

   

  A kdo tedy byl zvolený? To je napsaná detektivka.

  Vloženo 22.9.2019 11:56:10

  • odpověď 

   Reagovat

    

   Jo už to vidím, je to v tom tučným textu.

   Vloženo 22.9.2019 11:57:44

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  hlavně mu neskočit na špak

  Vloženo 21.9.2019 11:45:37

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Není divný mít krajský výbor, kde jsou jen lidi z Budějek a Písku?

  Vloženo 21.9.2019 06:20:53

  • XXX 

   Reagovat

    

   Ještě že v Milevsku nemají buňku.

   Vloženo 22.9.2019 07:51:47

 • Haha 

  Reagovat

   

  :-DDDDDDDDDD

  Vloženo 20.9.2019 22:58:21

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace