Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Luboš Pospíšil a 5P

    pátek 26.4 20:30 - Písek, Divadlo pod čarou

    Koncert.

  • 43. ročník koncertů dětských pěveckých sborů

    pátek 26.4 18:00 - Milevsko, KD

    Vystupují: Sbor I. ZŠ Milevsko – sbormistr Hana Ctiborová; Sbor II. ZŠ Milevsko – sbormistr Miroslav Martínek; Milevský dětský sbor – sbormistr Gabriela Molová a jako host vystoupí Plzeňský dětský sbor – sbormistr Bedřiška Koželuhová.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeští zaměstnavatelé chtějí hlavně řidiče, prodavače, kuchaře a svářeče

JIŽNÍ ČECHY - Zaměstnavatelé v jižních Čechách mají největší zájem o řidiče pro dálkovou nákladní dopravu, prodavače do směnných provozů, kuchaře do turnusových a směnných provozů, a také kvalifikované strojírenské profese jako svářeč, seřizovač, obsluha obráběcích strojů.

Pokud jde o brigádníky, hledali zaměstnavatelé nejčastěji kuchaře a servírky, a dělníky ve stavebnictví a zemědělství.

Během července tradičně mírně stoupla nezaměstnanost. V jižních Čechách tak dosáhla na čtyři procenta, což znamená celkem 18 097 lidí registrovaných na úřadu práce. Více než polovina z tohoto počtu jsou ženy. V rámci celé republiky je v Jihočeském kraji čtvrtá nejnižší nezaměstnanost hned po Praze, Plzeňském a Královéhradeckém kraji. Nejvyšší počet nezaměstnaných je v jižních Čechách v regionu Český Krumlov, naopak nejnižší na Jindřichohradecku.

Červencovou vyšší nezaměstnanost způsobuje každoroční příchod zaměstnanců ze školství na úřad práce a také nižší aktivita firem v důsledku celopodnikových dovolených.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace