banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • On lâche les chiens (FR) + Accident Instantané (FR)

    neděle 21.7 20:00 - Tábor, Stánek (Žižkovo náměstí)

    Koncert.

  • S muzeem v přírodě

    neděle 21.7 8:00 - Písek, sraz Svatotrojický hřbitov

    Ornitologická procházka.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeští zaměstnavatelé chtějí hlavně řidiče, prodavače, kuchaře a svářeče

JIŽNÍ ČECHY - Zaměstnavatelé v jižních Čechách mají největší zájem o řidiče pro dálkovou nákladní dopravu, prodavače do směnných provozů, kuchaře do turnusových a směnných provozů, a také kvalifikované strojírenské profese jako svářeč, seřizovač, obsluha obráběcích strojů.

Pokud jde o brigádníky, hledali zaměstnavatelé nejčastěji kuchaře a servírky, a dělníky ve stavebnictví a zemědělství.

Během července tradičně mírně stoupla nezaměstnanost. V jižních Čechách tak dosáhla na čtyři procenta, což znamená celkem 18 097 lidí registrovaných na úřadu práce. Více než polovina z tohoto počtu jsou ženy. V rámci celé republiky je v Jihočeském kraji čtvrtá nejnižší nezaměstnanost hned po Praze, Plzeňském a Královéhradeckém kraji. Nejvyšší počet nezaměstnaných je v jižních Čechách v regionu Český Krumlov, naopak nejnižší na Jindřichohradecku.

Červencovou vyšší nezaměstnanost způsobuje každoroční příchod zaměstnanců ze školství na úřad práce a také nižší aktivita firem v důsledku celopodnikových dovolených.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace