Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Geraldine Aron - Můj báječný rozvod

    Úterý 15.10 19:00 - Písek, Divadlo pod čarou

    Divadelní komedie.

  • Život na jihočeském venkově v 19. století

    Úterý 15.10 17:00 - Strakonice, sál knihovny

    Přednáška s Jankem Koubou.

Zobrazit všechny události
 

Jízda v traktoru a dojení nedělalo žákům žádné problémy

Dojení z umělého vemene , Autor: Kateřina Hlavinková

Dojení z umělého vemene     Autor: Kateřina Hlavinková

JIŽNÍ ČECHY - Ve čtvrtek 21. listopadu proběhl druhý ročník soutěže Jízda zručnosti traktorem s vlekem a první ročník Zemědělské olympiády. Obě soutěže proběhly v areálu českobudějovického výstaviště v rámci veletrhu Vzdělání a řemeslo a byly určeny pro žáky středních zemědělských škol a učilišť. Jízdy zručnosti se účastnili zástupci jedenácti a Zemědělské olympiády ze šesti zemědělských škol.

Celostátní soutěže Jízdy zručnosti se na českobudějovickém výstavišti zúčastnilo dvaadvacet studentů z jedenácti škol ze čtyř krajů České republiky. Žáci soutěžili na traktoru JCB Fastrac. Trasu a pravidla připravovali zástupci z učiliště Blatná. Role rozhodčích se zhostili pracovníci ze členských zemědělských podniků, pro které je práce se zemědělskou technikou denním chlebem. Na trase na soutěžící čekala ostrá zatáčka, slalom mezi kužely, zastavení na přesnost, zacouvání do garáže, průjezd osmičkou a zastavení u podélné rampy. Jízda byla nejen na čas, ale důležitou roli hrála i přesnost. Několika soutěžícím se nepodařilo zacouvat do garáže, jiní chybovali u rampy. Nejobratnějším a nejrychlejším řidičem traktoru se stal Filip Hořejš z Blatné, druhé místo vybojoval Radim Král z Písku a třetí příčku získal Jan Kopecký z Vlašimi.

Zemědělská olympiáda měla svou premiéru a účastnili se jí žáci ze šesti zemědělských škol. Velmi atraktivní disciplínou bylo dojení z umělého vemene. O tom, že někteří studenti mají skutečně zručnost, svědčí vysoký nádoj některých z nich, například Jan Šonka z Tábora za minutu získal z vemene 550 mililitrů vody. Soutěžící také poznávali polní plodiny, krmiva a ověřili si své vědomosti v teoretickém testu o dvaceti otázkách z oblasti živočišné a rostlinné výroby, mechanizace, ale také z všeobecných zemědělských znalostí. První místo v olympiádě získal Michal Král z Klatov, druhé patří Adamu Kramlovi z Písku a třetí příčku obsadil Jan Šonka z Tábora.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace