Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Ochotnický soubor Copánek

    neděle 20.10 10:00 - Písek, KD

    Divadlo pro děti.

  • The Muh Trio - The Art of Jazz Trio

    neděle 20.10 18:00 - Písek, Trojice

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Když jarmark pomáhá dobré věci

STRAKONICE - Dagmar Paterová a Zdeněk Švehla velmi dobře znají hodnotu zdraví. Dagmar je dárkyní kostní dřeně a zachránila jiné ženě život. Zdeňkovi zachránil život jiný dárce, když bojoval s leukémií. Oba pojí přátelství a také akce, kterou společně už jedenáct let organizují. Vánoční jarmark pro nemocné leukémií.

Na jarmark dodávají výrobky školky, školy, domovy pro seniory a spousta dalších zařízení. Věci nosí i jednotlivci, třeba nepotřebné staré servisy, porcelánové sady, drobnosti. Právě o tyto staré věci s příběhem bývá na jarmarku velký zájem. I když se zboží prodává za velmi nízké, opravdu velmi nízké ceny, každoročně putuje na konto nadace pro transplantaci kostní dřeně vysoká částka. Za těch jedenáct let přispěli nakupující už sumou téměř 600 tisíc korun. 

Charitativní jarmark začal v úterý 13. prosince dopoledne a od samého startu se těšil velké návštěvnosti. Ve středu 14. prosince pokračuje, a to od 9 do 17 hodin.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace