Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bedřich Smetana - Prodaná nevěsta

    pátek 6.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

    Komická opera.

  • Bertolt Brecht Zadržitelný vzestup Artura Uie

    pátek 6.12 19:00 - Bouda, České Budějovice

    Politická komedie.

Zobrazit všechny události
 

Kniha pro šumavské cyklonadšence je už na světě

Michal Jančařík , Autor: Facebook

Michal Jančařík     Autor: Facebook

ŠUMAVA - Moderátor televizního počasí Michal Jančařík vydal knihu cyklotoulek po Šumavě, ve které najdete 653 kilometrů na třinácti šumavských cyklotrasách. Kniha je napsána přitažlivě, poutavě, poučně a nevtíravě. Text je doplněný fotografiemi. V knize najdete i cyklotrasy na Srní, Modravu nebo Kvildu.

Kniha Michala Jančaříka vychází ze zkušeností, které za poslední léta získal během natáčení televizního seriálu Cyklotoulky. Z knihy je cítit vřelý vztah autora k Šumavě, místa, která osobně důvěrně zná, kudy sám na kole vyrazil se svými přáteli. Křest knihy byl minulou neděli 22. září, za nádherného počasí, před hotelem Alpská vyhlídka na Bučině. Každý tip na výlet navíc spojil s nějakou hospůdkou, protože ty jsou při cyklovýletech asi nejdůležitější. 

„Nedávno jsem si uvědomil, že nejvíc krásných chvil ve svém životě jsem doposud zažil na Šumavě. Jako kluk jsem se naučil sjezdovat na Železnorudsku, svahy Belvederu a Špičáku jsem brázdil zpravidla každou sobotu. Naši mě taky brávali do Hamrů a především na Modravu, kam mě to nějak táhlo a později jsem se sem začal vracet. Posléze jsme s mojí budoucí ženou několik let po sobě v létě tábořili na Antýglu a Šumava se mi zvolna začala dostávat pod kůži. Začali jsme sem jezdit čím dál víc a nakonec se nám podařilo tady částečně zakotvit a pořídit si na Zhůří malé druhé doma,“ uvádí Jančařík.
K dostání je ve všech informačních střediscích Národního parku Šumava.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace