Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční koncert sborů

    Čtvrtek 12.12 18:00 - ZUŠ, Dačice

    Koncert dětských pěveckých sborů.

  • Anna K. - Akusticky 2019

    Čtvrtek 12.12 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Kraj instaluje dvanáct kilometrů nových svodidel. Kde to bude?

JIŽNÍ ČECHY - Zvýšení bezpečnosti silničního provozu je jednou z priorit Jihočeského kraje. Napomoci k tomu má zhruba 12 kilometrů nových svodidel na komunikacích II. a III. tříd. Jejich instalace má být dokončena ještě letos a vyžádá si investici přes 15 milionů.

 

Již letos v létě jsme svodidly osadili 3,6 kilometru silnic, například v úseku mezi Českým Krumlovem a Větřní či Halámkami a Dvory nad Lužnicí,“ naznačil krajský radní pro dopravu Antonín Krák. Kraj v rámci této zakázky za 3,3 milionu korun podle Kráka vyměnil zkorodovaná, zdeformovaná a zastaralá svodidla. Zároveň jimi nahradil i nevyhovující kamenné či betonové patníky s lanovými pružidly a osadil jimi i úseky, kde tyto bezpečnostní prvky chyběly.

Další ochranné prvky se objeví i u Zbudovského rybníka

Další nová svodidla o délce 8,2 kilometru za 11,9 milionu korun se chystá kraj instalovat v listopadu. „Výměnu svodidel mimo jiné plánujeme podél Zbudovského rybníka v okrese České Budějovice nebo v úseku silnic mezi obcemi Nahošín a Bratronice na Strakonicku,“ upřesnil Krák s tím, že v těchto krocích, které vedou ke zvýšení bezpečnosti na silnicích, hodlá kraj i nadále pokračovat.

Radek Šíma, krajský úřad

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace