Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vojenský den 2019 v Libořezích

    sobota 20.7 9:30 - po celé obci Libořezy

    Účastnit se budou kluby vojenské historie s dobovou technikou, uniformami a vybavením převážně z druhé světové války.

  • Malý princ - pohádka Víti Marčíka pro celou rodinu

    sobota 20.7 15:00 - Suchdol nad Lužnicí, Na farní zahradě

    Pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Krajská veterinární správa ke kauze týraného psa v Prachaticích

Ilustrační foto. , Autor: Státní veterinární správa ČR

Ilustrační foto.     Autor: Státní veterinární správa ČR

JIŽNÍ ČECHY - V medializovaném případě týraného psa z Prachatic probíhají intenzivně úkony příslušných správních orgánů. Krajská veterinární správa by ráda ujistila veřejnost, že nelze v této souvislosti hovořit o nečinnosti orgánu. Je zcela nezbytné dodržování legislativy, což s sebou pochopitelně nese i nutnost dodržovat procesní postupy, které stanovuje příslušný právní předpis. Proto část veřejnosti může uvedený postup vnímat jako zdlouhavý nebo se může domnívat, že dochází k průtahům v řízení.

 

KVS zdůrazňuje, že ve věci probíhá velmi intenzivní spolupráce s městem Prachatice a příslušným policejním orgánem. Zúčastněné správní orgány mají samozřejmě zájem na tom, aby celá věc byla vyřešena v co nejkratší možné době, včetně dosažení co možná nejlepších životních podmínek pro týraného psa. Dovolujeme si tímto požádat veřejnost o trpělivost v celé věci.

Krajská veterinární správa od doby, kdy se o případu dozvěděla, uskutečnila několik aktivních a důležitých kroků. O týrání se KVS dozvěděla v pátek 16. března ze sociálních sítí a médií, téhož dne přišel také podnět k tomuto případu. KVS se neprodleně ve stejný den snažila opakovaně telefonicky kontaktovat ošetřující veterinární lékařku, spojení se podařilo navázat následující den. Ihned v den obdržení podnětu krajská veterinární správa kontaktovala kriminální policii.

V úterý 20. března byl na základě shromážděných podkladů od uvedených subjektů případu podán obci Prachatice podnět s návrhem na umístění psa do náhradní péče tak, aby byla nejen fakticky, ale i po právní stránce zajištěna adekvátní péče o zvíře. V současnosti KVS finalizuje odborný posudek pro policii a také trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu.

František Kouba, ředitel Krajské veterinární správy SVS pro Jihočeský kraj

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace