Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Krampus

  sobota 14.12 15:00 - Kaplice, město

 • Adventní koncert k 200. výročí narození Františka Gregory

  sobota 14.12 17:00 - Písek, Kostel Narození Panny Marie

Zobrazit všechny události
 

Letos byly Jižní Čechy olympijské. Příští rok chtějí být pohodové

AKTUALIZOVÁNO - 1.12.2016 06:59

Jižní Čechy pohodové. To je název krajského projektu, který v návaznosti na předloňské Jižní Čechy aktivní, loňské Jižní Čechy husitské a letošní Jižní Čechy olympijské, připravuje na příští rok Jihočeská centrála cestovního ruchu. Jižní Čechy olympijské se vydařily nad očekávání. Některý ze 47 sportů nebo nová sportoviště či jen tak zarelaxovat si přijelo v létě k Lipenské přehradě vyzkoušet na 350 tisíc návštěvníků.


„Po mimořádně dynamické, aktivně a sportovně laděné nabídce letošního roku, chceme návštěvníkům z domova i ze zahraničí znovu připomenout, že jižní Čechy jsou přes široké spektrum možností aktivního odpočinku především skutečným synonymem pro klid, pohodu a relaxaci," říká ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek.
Nosnými pilíři celého projektu bude pět hlavních témat, která mají příští rok lákat do Jihočeského kraje turisty - baroko, vyhlášené agenturou CzechTourism tématem roku 2017, gastronomie, aktivní pohoda, oddech a venkov.
Nabídka programů bude zaměřena na celé spektrum návštěvníků. Od jednotlivců a párů, toužících objevovat nové lokality a zážitky, či jen hledajících klid a relaxaci, přes rodiny s dětmi, aktivní skupiny návštěvníků bažící po adrenalinu, milovníky přírody či památek až po seniory.Celý projekt si mimo jiné klade za cíl více propagovat turistické cíle na jihočeském venkově, kterému je přímo věnováno jedno z hlavních témat projektu.

Na co se mohou návštěvníci těšit?

Pět hlavních témat projektu Jižní Čechy pohodové:

Jižní Čechy - perla nepravidelného tvaru - to je především objevování památek a kulturní vyžití, oživení tématu baroka mimo jiné v návaznosti na selské baroko.

Jezte a pijte v jižních Čechách. Dobře se najíst je jeden z hlavních předpokladů pro pohodovou dovolenou a jihočeská kuchyně, poctivá, tradiční, založená na místních potravinách, má svůj základ právě na venkově. S tímto tématem pak úzce souvisí pivo, pivovary nově vznikající minipivovary či různé akce jako například slavnosti vína, pivní slavnosti, borůvkobraní, jahodobraní apod.

Aktivní pohoda. Tu nabízejí jižní Čechy v létě i v zimě včetně široké nabídky outdoorových aktivit.

Jihočeský oddech. Lenošit, nechat se opečovávat a hýčkat, jednoznačně patří k opravdové pohodě. A region nabízí širokou škálu pobytů, kde je o klienty postaráno se vším všudy - wellness a lázeňské pobyty, regenerační pobyty apod.

Pohodový venkov - to je odpočinek od života ve městě, agroturistika, vesnické slavnosti, řemesla a tradice.

Jihočeši věří, že pohoda bude stejným magnetem příští turistické sezony jako letošní adrenalin na Lipně. 

-pr-

Diskuse k článku - 5 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jíťa 

  Reagovat

   

  Pokud se neobmění osazenstvo kulturního odboru, tak nás v Písku nic moc nečeká.

  Vloženo 1.12.2016 10:42:24

 • postřeh 

  Reagovat

   

  jen doufám, že nás to nebude jako kraj stát fůru milióny a pomalu houby z toho - tedy kromě mraky lidí / jinak asi bych moc nepsal o nových sportovištích - hlavně po aféře s Jižními Čechy olympijskými, kdy skoro žádné sportovní nové hřiště nevzniklo !!!! A jediné co mě utěšuje, že snad letos nebudou všude vidět plakáty se Zimolou a akorát s obměněným heslem (jenže jestli z něho udělají předsedu strany tak se ani tomuhle před dalšíma volbami nevyhneme)

  Vloženo 1.12.2016 10:08:06

  • prostě hnus 

   Reagovat

    

   Asi to byla jen komedie před volbama. Peníze se daly na propagaci vyvoleného.

   Vloženo 1.12.2016 18:44:00

   • postřeh 

    Reagovat

     

    No jo, jenže jak jsem na to koukal tak teď snad budou nějaký volby každý rok, takže se vyhazování peněz na něčí propagaci asi jen tak nezbavíme

    Vloženo 2.12.2016 13:53:05

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Hlavně, že se nikdo neptá lidí, kteří turisti obtěžují.

  Vloženo 1.12.2016 09:28:14

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace