Kdy a kam

  • Okolím Písku - pěší výlet

    neděle 18.11 13:00 - Písek - sraz před Sportovní halou v Tylově ul.

    Klub českých turistů - Otava Písek. Trasa bude určena dle charakteru počasí až na místě srazu. Pěšky do 10 km. Možnost krátkého přesunu vlakem nebo autobusem.

  • Literární odpoledne v Heydukově památníku

    neděle 18.11 16:00 - Památník A. Heyduka, Tyršova 438, Písek

    Připravila a uvádí Stanislava Hošková.

Zobrazit všechny události
 

Lidé přišli strakonické knihovně popřát navzdory dešti

 Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď!

    Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď!

STRAKONICE - Šmidingerova knihovna v pátek 14. září slavila 175. výročí svého založení. Knihovnice od rána upínaly zrak k nebi, ale počasí jejich prosby nevyslyšelo. Celé odpoledne pršelo. Přesto si lidé bohatý program, byť s deštníky nad hlavou, přišli užít.

Knihovna sídlí v areálu hradu, tam se také program odehrával. Vystoupily taneční kroužky domu dětí a mládeže, orchestr základní umělecké školy L-Band, pěvecký sbor gymnázia, písecká kapela French Touch a také nyní velmi populární Čiperkové, z nichž byly děti nadšené. V dětském oddělení si zájemci mohli nechat namalovat obrázek henou, ve společenském sále se učili tvořit komiks, s pracovníky muzea vyráběli voňavou sůl do koupele, nechyběla výstava fotografií, bubnování v kruhu nebo bleší trh zaměřený na prodej knih či CD a DVD. 

Oslavy zahájili starosta města Břetislav Hrdlička s místostarostou Josefem Štréblem a ředitelkou knihovny Andreou Karlovcovou. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace