banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Talkshow s Miroslavem Donutilem

    pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

  • Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

    pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Lump si zvykl nakupovat v noci. Spadla klec

Ilustrační foto , Autor: PČR

Ilustrační foto     Autor: PČR

STRAKONICKO – Sedmačtyřicetiletý lapka z Prahy si zvykl, bez vědomí provozovatelů, navštěvovat dvě prodejny smíšeného zboží na Blatensku a Plzeňsku. Vracel se v týdenním intervalu, a to vždy v noci.

Po pachateli pátrali jak strakoničtí, tak plzeňští policisté. Došli k závěru, že k vloupání docházelo vždy stejným způsobem a pachatel si vybíral podobné zboží.

Spadla klec. Před týdnem si na lapku policisté počkali. Zloděj si vzal, na svou poslední „nákupní“ výpravu, sebou o dva roky mladšího kamaráda. Znali se spolu z vězení. Spolu se už ke konci července vloupali do prodejny na Písecku. Tam se pokusili ukrást cigarety, ale vyrušila je policejní hlídka, a tak lup nechali na místě.

V noci 13. srpna byli zadrženi. Starší z nich se přiznal k osmi „návštěvám“ do prodejen smíšeného zboží na Blatensku a Plzeňsku. Potvrdilo se, že se lapka na místech dlouho nezdržoval. Přijel vždy autem, kamenem rozbil skleněnou výplň dveří nebo dveře vypáčil a v rychlosti bral zboží, které měl po ruce. Potom rychle opustil prodejnu. Zájem měl hlavně o cigarety, a ty pak obratem prodával. Na svých zlodějských výpravách napáchal škody za více než 200 tisíc korun.

Sedmačtyřicetiletý muž i jeho o dva roky mladší kamarád byli za podobnou činnost už v posledních třech letech potrestáni. Policisté oba muže obvinili, a tak od soudu mohou očekávat až pětiletý trest vězení.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace