banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • On lâche les chiens (FR) + Accident Instantané (FR)

    neděle 21.7 20:00 - Tábor, Stánek (Žižkovo náměstí)

    Koncert.

  • S muzeem v přírodě

    neděle 21.7 8:00 - Písek, sraz Svatotrojický hřbitov

    Ornitologická procházka.

Zobrazit všechny události
 

Memoriál Pepíka Samce se koná poprvé, benefice pomůže handicapovaným

ŠTĚKEŇ – Divadlo ovládne v sobotu 18. května zámek ve Štěkni. Po celý den tady bude probíhat Divadelní benefice Memoriál Pepíka Samce. Josef Samec byl letitým ředitelem strakonického úřadu práce, vedoucím kanceláře senátora Pavla Rychetského, radním a zastupitelem města Strakonice, kronikářem, ochotnickým hercem… Byl rád vším a vše si uměl užít. V roce 2016 na podzim bohužel prohrál boj s rakovinou. Divadelní benefice je počin jeho vnuka Jana Schertlera, který svého dědečka zbožňoval. Pořádá ji poprvé s vizí, že by se z této akce mohla stát tradice.

 

V sobotu se na zámku startuje v 10 hodin a program poběží až do 17 hodin. Postupně se vystřídají divadelní soubory Madraha, Čelakovský, což byla domovská scéna Josefa Samce, loutkový soubor Radost, historicko-dramatický kroužek Hany Šimkové, vystoupí skupina historického šermu Vendetta, zapojí se klienti strakonického denního stacionáře pro mentálně postižené, kteří si se svými vedoucími vzali na starost zpívání, workshopy a stánky.

Jedná se o benefici. Na co peníze ze vstupného poputují? „Poputují na nákup speciálně upraveného kola – tricyklu, nordingwalkingových holí a dalšího sportovního vybavení pro mentálně a fyzicky postižené klienty denního stacionáře. Většina z nás zná ten krásný pocit, když se projede na kole, projde v lese, ale někteří ten pocit prosté radosti zažívají málokdy. Je na čase začít myslet srdcem..." poznamenal Jan Schertler.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace