Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Nadační koncert

  pondělí 20.5 19:30 - Volyně, Pošumavská tržnice

  Hrají učitelé ZUŠ.

 • Návrat do hotelu Blackout

  pondělí 20.5 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Město Strakonice se soudí se dvěma stavebními firmami

STRAKONICE – Krajský soud v Českých Budějovicích se zabývá kauzou, která se týká ZŠ Povážská, konkrétně reklamací ze strany města po předání stavby. Ve sklepích školy vyvěrá voda. Město podalo stížnost k soudu na stavební firmy, které stavbu prováděly, a to Jihospol, Porr, Prima a Protom. V únoru proběhlo šetření přímo na místě za účasti všech zúčastněných stran a soudce. Ten si chtěl ověřit rozsah reklamovaných vad. Další jednání je nařízeno u krajského soudu na 29. března.


Druhou žalobu řeší Okresní soud ve Strakonicích. Město v tomto případě žaluje společnost Protom za pozdní dodávku zakázky z roku 2014. Podle žalobců firma nedodržela smlouvu téměř o půl roku. Jedná se o rekonstrukci bývalé školy na Velkém náměstí a čísla popisného 270 Na Stráži. Město požaduje přes 8 milionů korun. I když soudkyně Pavla Potužníková doporučila oběma stranám uzavřít mimosoudní dohodu a upozornila, že soudní náklady jsou obrovské, strany se nedohodly.

Ve středu 27. února proběhlo už druhé jednání, při kterém měli slovo hlavně právní zástupci. Obhájce žalované strany Jan Hošek navrhl výpověď dalších svědků, a to bývalého starosty Pavla Vondryse, bývalého místostarosty Pavla Pavla, vedoucí majetkového odboru Jany Narovcové a pracovnice odboru rozvoje Evy Krausové. Podle něj by měli vysvětlit okolnosti uzavření smlouvy mezi městem a firmou Protom v roce 2013. Obhájce města Strakonice Lukáš Hoder zase tvrdí, že žalovaná strana přistoupila k zakázce laxně, podcenila vliv počasí a nezajistila si dostatečný počet pracovníků. Hra kdo z koho bude pokračovat. Jednání je nařízeno na 8. dubna, druhý termín je 13. května. 

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Mr. MÚMK 

  Reagovat

   

  Paní Krejčová, nejste s to napsat kdo s koho? :)

  Vloženo 15.3.2019 21:39:43

  • mgor 

   Reagovat

    

   "s" nebo "z", voco de ? Dyk je to jen češtin.

   Vloženo 15.3.2019 22:12:33

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace