banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Slavnosti dřeva

    sobota 15.6 10:00 - Lipno nad Vltavou, Stezka korunami stromů Lipno

    Dovednostní soutěže v ručním řezání dřeva, dřevosochání, zábava pro děti s lišákem Foxem a program pro celou rodinu. A pozor, letos se koná historicky největší setkání osob s ptačím příjmením na vrcholu Stezky korunami stromů. Každý návštěvník s ptačím příjmením má vstup na Stezku ZDARMA.

  • Jahodobraní

    sobota 15.6 13:00 - Dolní Pěna, v centru obce u dětského hřiště

    Odpoledne proběhnou soutěže v pojídání jahodových knedlíků a jahodového koláče bez pomoci rukou. Pro děti skákací hrad.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Ministr zdravotnictví zavítal do strakonické nemocnice

STRAKONICE – Do strakonické nemocnice v pátek 2. února zavítal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Po půl jedenácté dopoledne dorazil z Písku, kde se rovněž setkal s lékaři tamní nemocnice. Na jeho cestě ho doprovázela hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská.

Ředitel Nemocnice Strakonice Tomáš Fiala provedl ministra po některých pavilonech a na úvod setkání s lékaři a sestrami ho seznámil s minulostí i současností nemocnice. Konstatoval, že to nejcennější, co nemocnice má, je personál, a že ve Strakonicích se po letech absence lékařů i sester podařilo situaci stabilizovat. Momentálně zde pracuje 96 lékařů a 215 sestřiček. „Dva doktoři ještě chybí, ale to už není takový stres,“ poznamenal Tomáš Fiala.

Ministr Vojtěch byl prezentací strakonické nemocnice nadšen, podotkl, že po delší době slyší pozitivní zprávy a vlastně žádné stížnosti. Na rozdíl prý od jiných krajů. Promluvil o elektronických receptech, slíbil, že během letošního roku nebudou směrem k lékárnám a lékařům padat žádné sankce. V této souvislosti si vyslechl jen malou výtku, a to, že padá systém při posílání e-receptů a je to pomalé. Zmínil se, že by chtěl zjednodušit administrativu, protože je to velká zátěž. „Vyhláška je připravena, je v připomínkovém řízení,“ poznamenal a dodal: „Když jsem nastoupil do funkce, byl jsem v šoku. Ministerstvo zdravotnictví má nejnižší obsazenost a jak nejsou lidi, vše trvá neúměrně dlouho. Musíme rozbít současný systém ve zdravotnictví, není motivující.“  

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace