Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Představení knihy Jitex 70

    středa 22.5 17:00 - Písek, Prácheňské muzeum, Přednáškový sál

    ...doprovodné publikace ke stejnojmenné výstavě.

  • Pletky s Vlastou

    středa 22.5 9:00 - Písek, Senior Point

    Nebuďte s ručními pracemi doma, vezměte klubíčka, háčky, jehlice i své rozpracované modely a přijďte se podělit o zkušenosti, zeptat se na jiné postupy.

Zobrazit všechny události
 

Mladí zdravotníci museli v terénu zvládnout ošetření tepenného krvácení nebo hlubokého bezvědomí

STRAKONICE – Ve Strakonicích ve středu 3. května proběhlo krajské kolo soutěže Mladý záchranář – Dokaž, co umíš, kterou připravuje Hasičský záchranný sbor, a okresní kolo soutěže Mladý zdravotník v režii místního Českého červeného kříže. V letním areálu plaveckého stadionu a v jeho okolí se do zápolení pustilo pět pětičlenných družstev z prvního stupně základních škol a deset družstev z druhého stupně.

Na děti a mládež čekala stanoviště, kde bylo nutné ukázat, jak v praxi zvládnou ošetřit zraněné, a další úkoly, například střelba ze vzduchovky či uzlování.

Rozhodčí u jednotlivých stanovišť, především u těch zdravotnických, byli velmi přísní a za bezradnost strhávali body. Soutěžící museli například ošetřit popáleniny, zlomeniny, tepenné krvácení, poradit si s člověkem v hlubokém bezvědomí a se zástavou dechu. Jednoduché to rozhodně nebylo a zřejmě by i málokterý dospělý takovou situaci v reálu zvládl.

Podle organizátorů bohužel ubývá nadšenců, kteří by kroužky zdravovědy na školách vedli. Odráží se to prý i na účasti při soutěžích, letošní počty účastníků rapidně klesly.

Soutěž Mladý zdravotník byla postupová. Na krajskou soutěž, která se uskuteční 30. května v Prachaticích, pojedou družstva SDH Pražák a ZŠ Katovice B.

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace