Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

    středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

  • Toulky za poznáním Severní Korea

    středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Moje ségra má prima ségru

 Autor: Jan Petráš

    Autor: Jan Petráš

STRAKONICE - Vybraly si stejný sport, hrají za stejný tým, studují stejnou vysokou školu – jsou to zkrátka sestry, jak se patří! Kateřina a Hana Kuncipálovy se na palubovce strakonické STARZ haly potkaly už v sezoně 2011/2012, jenže to bylo v kategorii juniorek a jelikož je druhá jmenovaná o tři roky mladší, moc společných minut neodehrály. Letos je tomu ale jinak, sestry Kuncipálovy bok po boku táhnou prvoligové béčko žen BK Strakonice – Hanďula, nikdo jí snad ani jinak neřekne, diriguje hru z postu rozehrávačky a starší Kačka je dokonce nejlepší střelkyní družstva. Obě si to náramně užívají a stejně tak si užily i první společný rozhovor, při němž dokázaly, že si přívlastek „prima“ zaslouží.

S basketbalem začala jako první starší Kateřina, nebo tomu bylo jinak? Kdo vás vlastně pod bezedné koše přivedl?

Kateřina: Na basket jsem se dala podle vzoru svých kamarádek ze základní školy, začalo to ve čtvrté třídě. Trénovala nás Alena Maršánová, a protože to je naše teta, začala se mnou občas chodit na tréninky i Hanďula. A to byla teprve v první třídě.

Hana: Ano, Kačka začala jako první. Já, jako mladší sestra, jsem samozřejmě chtěla jít v jejích šlépějích. Ve sportu nás podporovali hlavně rodiče. Spočítat pokusy odházené s taťkou by zabralo opravdu hodně času.

Pokračování v tištěném Týdeníku Strakonicko.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace