Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Milevské léto - Rightnow a Maddie

  Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

  Koncert.

 • Promítání filmu Obr

  Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

  Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Na krajském úřadu dnes ocenili zachránce z fotbalového hřiště

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Na dnešní tiskové konferenci v Českých Budějovicích ocenil hejtman Jiří Zimola se zástupci Fotbalové asociace ČR trenéra, hráče a funkcionáře fotbalového klubu ze Smetanovy Lhoty na Písecku Jiřího Pokorného. Ten o prvním zářijovém víkendu neváhal a poskytl první pomoc hráči Kestřan Jiřímu Miňhovi, který při zápase ve Smetanově Lhotě na hřišti upadl do bezvědomí a nejevil známky života. Jiří Pokorný si věděl rady a zahájil resuscitaci, kterou později profesionální záchranáři označili za záchranu života.

 

Jiří Pokorný si dnes vyslechl slova uznání od hejtmana Jiřího Zimoly i od Michala Prokeše z výkonného výboru Fotbalové asociace ČR. Od Krajského fotbalového svazu obdržel voucher, kterým se tento trenér s licencí C může přihlásit do kurzu pro získání UEFA B licence.  

Zachránce skromně poznamenal: "Sloužil jsem pět let v Bechyni v armádě a tam do nás první pomoc hustili pořád, takže jsem věděl, co mám dělat." Za Jiřím Miňhou se byl krátce po události podívat v nemocnici a byl rád, že už ho zastihl v relativně dobré kondici. "Měl z masáže srdce pochroumaná žebra, ale hlavní je, že to dobře dopadlo," řekl.

Mezi těmi, kdo mu za tento čin stiskl uznale ruku, byl i Karel Poborský.  

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jana Pokorna 

  Reagovat

   

  Jsem na sveho syna velmi hrda a pysna a tesi me. ze nepristupuje v takto kriticke situaci jako ignorant. Jirko diky

  Vloženo 23.9.2016 10:29:49

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace