Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Z Písku až na Kamčatku II.

    pondělí 24.2 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Povídání a promítání s Ing. Václavou Altschmiedovou.

  • Dokonalá svatba

    pondělí 24.2 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Na Lipensku byla na dvou místech v rozmezí pár hodin nalezena stará munice

 Autor: Policie ČR

    Autor: Policie ČR

LIPENSKO – Nález nebezpečné válečné munice z druhé světové války byl v pondělí 19. srpna oznámen na dvou místech Lipenska. V prvním případě se po 10. hodině ozval občan, který v lesním masivu našel dělostřelecký granát, pravděpodobně pocházející z výzbroje US Army. Za pět hodin přijal operační důstojník další oznámení o nálezu, tentokrát ve služebním obvodu oddělení v Horní Plané.

 

V prvním případě byla na místo vyslána hlídka lipenských policistů, kteří místo zajistili do příjezdu kolegů, českobudějovických pyrotechniků. „Ti bezpečně granát zajistili a převezli do skladu k následnému zničení," upřesnil policejní mluvčí Milan Bajcura. K druhému nálezu byli taktéž povoláni pyrotechnici. „Z půdy vyjmuli několik protitankových střel, zapalovačů a pár kilogramů pěchotní munice, pravděpodobně pocházející z výzbroje německého wehrmachtu. Nález byl následně bezpečně převezen do policejního skladu," doplnil Milan Bajcura.

Postup nálezců byl podle mluvčího v obou případech ukázkový. S municí nemanipulovali, pouze označili místo a okamžitě informovali Policii ČR. „V minulosti se nám stalo, že si s velmi nebezpečným střelivem či granáty lidé pohrávali. Házeli je po sobě nebo přenášeli na jiná místa," zmínil některé případy z minulosti Bajcura s jasným doporučením: „Nikdy takto neriskujte!"

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace