Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Krampus

  sobota 14.12 15:00 - Kaplice, město

 • Adventní koncert k 200. výročí narození Františka Gregory

  sobota 14.12 17:00 - Písek, Kostel Narození Panny Marie

Zobrazit všechny události
 

Na rekonstrukci slavné bitvy v Sudoměři můžete v sobotu jet vlakem

SUDOMĚŘ - V sobotu 24. března se u rybníků Markovec a Škaredý uskuteční rekonstrukce jedné z nejslavnějších bitev v českých dějinách. Bitva u Sudoměře se odehrála před 598 lety a i letos si diváci připomenou slavné Žižkovo vítězství. Kromě osobních vlaků budou v sobotu zastavovat na zastávce Sudoměř u Písku i vybrané rychlíky.


Půjde o rychlíky Plzeň – České Budějovice – Plzeň, konkrétně R 654 Hejtman, R 665 Jakub Krčín, R 668 Rožmberk, R 667 Vajgar, R 666 Vajgar, R 669 Rožmberk, R 664 Jakub Krčín, R 655 Hejtman a R 662 Petr Vok.

Pro cestování do Sudoměře u Písku můžou cestující v sobotu 24. března využít kromě Skupinové víkendové jízdenky region Jihočeský také Skupinovou jízdenku pro Středočeský a Plzeňský kraj.

Program začíná v 10 hodin otevřením tržiště, návštěvníci uvidí historické tance, šermířské souboje, kejklíře a především rekonstrukci historické bitvy, a to ve 14 a v 16 hodin.

Podrobný program je k dispozici na stránkách akce www.bitvausudomere.cz.
Vstupné na akci: plné – 120 Kčsnížené – 60 Kč

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • vechtr z Protivína 

  Reagovat

   

  Aspoň se rychlíky, které v tomto úseku jezdí po většinu týdne prázdné, naplní a vzpomenou si na doby, kdy byly nacpané k prasknutí. Na dráze se neustále mění ředielé, ale jejich erudice je tak mizerná, že to stejně nikam nevede, jen k úpadku. Ale ona neupadá jen železnice. Komunističtí "inženýři" to vedou od pěti ke čtyřem na všech úsecích. Neustále se vyhazují peníze na projekty které už za rok nepaltí a vymýšlejí se nové. Výsměchem je skutečnost, že právě když ubylo cestujících vynakládají se stamiliony na rekonstrukci nádraží ve Starakonicích i jinde. vypráskejte už konečně komunisty od vedoucích pozic než úplně vše zničí.

  Vloženo 23.3.2018 20:00:40

  • jan 

   Reagovat

    

   Protože se to řídí chaoticky. Dřív měl stát a města propočítáno, kolik lidí jezdí busem nebo vlakem do práce, kolik dětí do školy a zpátky, kdy je třeba spoj posílit a kdy není třeba vůbec. Ale dneska ? Oni si snad ještě myslí, že to všechno vyřeší neviditelná ruka trhu nebo nařízení EU.

   Vloženo 24.3.2018 07:09:51

  • rekonstrukce 

   Reagovat

    

   "stamilióny" za rekonstrukci nádraží ST zaplatí zájemce o plochu stávajícího BUS nádraží, vyroste tam MEGA obchodní dům uprostřed města s parkovištěm pro 800 aut. Se máte okolní paneláčníci na co těšit, přetížená "R4" a následně vytížené parkoviště s provozem 7.00-19.00 PO-NE. Do toho těch pár busů, parkoviště před Jiskrou. Potěš koště.

   Vloženo 24.3.2018 21:10:55

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace