Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Matěj Rak

    neděle 19.5 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

    Koncert.

  • Seminář argentinského tanga

    neděle 19.5 18:00 - Strakonice, Čajovna Pod Stolem

Zobrazit všechny události
 

Na řemeslném workshopu tvořili děti i dospělí

VOLYNĚ – Řemeslný workshop v Pošumavské tržnici má již svou tradici a pravidelné místo v kalendáři nejen samotných aktérů, ale především návštěvníků. Vypravují se na něj všichni malí šikulové i s rodiči, aby se něco nového naučili.

Na řemeslném workshopu jde především o tvůrčí činnost v dílnách, kde lektoři nejen prodávají své výrobky, ale nechávají tvořit i návštěvníky. Na své si tu přišli v sobotu 15. září maminky, babičky, děti i tatínkové. V zastřešeném areálu si lze svůj výrobek umotat, slepit, namalovat, vystříhat, ušít, uháčkovat, vymodelovat a následně i sníst, odlévat, drátkovat, zažehlovat, smaltovat. Zkrátka si zde mohl každý vyzkoušet zručnost, fantazii a naučit či okoukat nové dovednosti. Nechybělo ani zdravé občerstvení, domácí limonády a jiné dobroty. Návštěvnost se dala počítat na stovky. Workshop je vždy bez poplatku za vstup. Platí se jen materiál v dílně. Ale neodvézt si vlastní výrobek nebo si tu něco krásného nekoupit, tomu snad nikdo neodolal. Organizátorka workshopu Veronika Kovářová střídá řemesla se šperkařským workshopem, na který se mohou všichni těšit na jaře příštího roku.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace