banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Milevské léto - Rightnow a Maddie

    Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

    Koncert.

  • Promítání filmu Obr

    Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

    Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Na Školním statku v Dobešicích je v pátek Den zemědělce a venkova. S ukázkami a ochutnávkami

DOBEŠICE - V pátek 23. září se od 9 do 16 hodin otevírají brány Školního statku písecké zemědělské školy v Dobešicích dokořán. Ve spolupráci s okresní agrární komorou a Celostátní sítí pro venkov se tu koná Den zemědělce a venkova. Současně probíhá také den otevřených dveří na zemědělské škole v Písku. Návštěvníci si mohou vybrat z bohatého programu a na statku také něco dobrého ochutnat. Třeba grilované maso z prasete plemene slovenská mangalica.

 

Program na Školním statku v Dobešicích zítra začne v 9.30. Proběhnou odborné semináře na téma Současné trendy v obhospodařování zemědělské půdy a Půda a voda v zemědělské krajině. Zájemci se mohou seznámit se zdejším chovem prasat, v Dobešicích bude k vidění kolekce dvanácti plemen. Dále ukázka českých genových rezerv pro chov ovcí, koz, králíků a drůbeže. 

Zájemci o techniku si také přijdou na své, uvidí na nádvoří současnou i historickou zemědělskou techniku. Na dopoledne i odpoledne jsou připraveny ukázky stříhání ovcí, práce kováře a podkováře a také včelaře, Zemský hřebčinec Písek předvede zápřahy koní v kočáře a lesní práce s koňmi. Pavlína Bernadová z písecké zemědělské školy připravila ukázku komunikace s koňmi a veterinář Tomáš Haloun ukázky ošetření paznehtů skotu. 

Bude možné si prohlédnout bioplynovou stanici a od 10 do 12 hodin bude probíhat bezplatná analýza vzorků senáže a kukuřice v mobilní laboratoři. 

Program je bezpochyby zajímavý pro odborníky i pro laickou veřejnost, na své si přijdou i rodiny s dětmi. Parkování a občerstvení je zajištěno, vstup je zdarma. 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace