Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Tradiční benefiční vánoční koncert

    pondělí 16.12 18:00 - Písek, Trojice

  • Izrael - Po stopách Ježíše Krista

    pondělí 16.12 10:00 - Písek, Senior Point

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Na sobotu se chystá velká slavnost. V Kolodějích bude Mariánská pouť

KOLODĚJE NAD LUŽNICÍ – Pozítří, tedy v sobotu 23. května bude na zámku Mitrowicz v Kolodějích opět po roce pěkně rušno. Jako každý rok čekají návštěvníky rytířská klání, kejklířská vystoupení a bohatý doprovodný program.

O víkendu vás čeká vystoupení populární bubenické formace Wildsticks. Dále jsou připravené koncerty historické hudby a praporečnické renesanční umění. Napínavý bude příběh, který vypráví o osudu nepoctivého pekaře Vildy Těstíčka. Legraci si užijete u klasické pohádky o Otesánkovi, která bude mít nečekané originální rozuzlení. Pro děti přichystali pořadatelé v rámci celodenního programu hru s názvem Rytířský turnaj, rukodělné dílničky, dobový jarmark s ukázkami tradičních řemesel a určitě si můžete prohlédnout samotný zámek, který letos slaví 450. výročí. Na místě budete moci ochutnat speciality dle dobových receptů. Program začíná v 10 hodin a ukončení historického programu pořadatelé plánují na 19. hodinu.

Zavítejte do Kolodějů a nenechte si ujít oslavy historického umění.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace