Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Luboš Pospíšil a 5P

  pátek 26.4 20:30 - Písek, Divadlo pod čarou

  Koncert.

 • 43. ročník koncertů dětských pěveckých sborů

  pátek 26.4 18:00 - Milevsko, KD

  Vystupují: Sbor I. ZŠ Milevsko – sbormistr Hana Ctiborová; Sbor II. ZŠ Milevsko – sbormistr Miroslav Martínek; Milevský dětský sbor – sbormistr Gabriela Molová a jako host vystoupí Plzeňský dětský sbor – sbormistr Bedřiška Koželuhová.

Zobrazit všechny události
 

Na strakonický hrad na besedu o globálních paktech. I o tom o migraci

Ilustrační foto. , Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE – V sobotu 10. listopadu se v Rytířském sále na strakonickém hradě uskuteční beseda s názvem Schvalování globálních paktů. Připravil ji Jaroslav Čejka a pro tuto příležitost pozval Zdeňka Chytru, který žije v Berlíně a pracuje pro Civilní koalici. Probírat se budou témata, jako je Newyorská deklarace, Marrakéšská deklarace, Istambulská úmluva, Globální pakt OSN a pravidelná a řízená migrace.

 

„Civilní koalice je spojení lidí, kteří se zasazují o větší společenskou angažovanost v Německu. Společně se angažují pro reformy, které lidé v Německu opravdu chtějí a potřebují. Jde o ekonomicky nezávislou, nestranickou, nestátní organizaci, jež zastává zájmy občanů u politiků," vysvětluje hlavní organizátor besedy Jaroslav Čejka a dodal: „Ve dnech 10. a 11. prosince letošního roku budou členské státy na vrcholném setkání představitelů států OSN v Maroku přijímat Globální pakt o uprchlících a Globální pakt o bezpečné, pravidelné a řízené migraci."

Beseda začíná v 15 hodin a pro hosty bude od 14 hodin zdarma otevřena věž Rumpál. Vstupné na besedu se také neplatí.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Čech žijící v Německu brojí proti migraci. U nás Japonec to samé. To nevymyslíš.

  Vloženo 9.11.2018 08:41:18

 • Jaroslav Čejka 

  Reagovat

   

  Děkuji za vydání pozvánky k besedě a doplňuji.
  Pan Chytra žije v Berlíně a pracuje v Zivile Koalition, kterou založila bývalá europoslankyně a stávající poslankyně německého Bundestagu za AfD Beatrix von Storch.

  Vloženo 8.11.2018 20:02:08

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace