Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Nadační koncert

  pondělí 20.5 19:30 - Volyně, Pošumavská tržnice

  Hrají učitelé ZUŠ.

 • Návrat do hotelu Blackout

  pondělí 20.5 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Na železničních přejezdech letos došlo k devatenácti nehodám

JIŽNÍ ČECHY - Od začátku roku došlo na železničních přejezdech v Jihočeském kraji k devatenácti dopravním nehodám. Dva lidé při nich zemřeli, dva byli těžce zraněni a další dva byli zraněni pouze lehce. Z toho důvodu proběhla v minulém týdnu akce s názvem Vlak, která se zaměřila právě na kontrolu bezpečnosti na železničních přejezdech a na vlakových nádražích.

Při kontrolách zastavili dopravní i pořádkoví policisté přes čtyři stovky aut. Nejčastějším prohřeškem řidičů bylo překročení povolené rychlosti a také nepoužívání bezpečnostních pásů.  Přímo na železničních přejezdech zachytili policisté 26 přestupků.

Policie se také zaměřila na chování lidí na vlakových nádražích, konkrétně na zakázané přecházení kolejí mezi jednotlivými nástupišti. Tento druh přestupku ale nebyl vůbec zaznamenán.

Za stejné období loňského roku zaznamenala policie stejný počet střetů motorového vozidla s vlakem nebo drážním zařízením – tedy 19. Zemřely při nich dvě osoby, jedna byla těžce zraněna a dvanáct lidí utrpělo lehčí zranění.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Petrbudvar 

  Reagovat

   

  Proto také hejtmanství osobní vlaky ruší, jak to jen jde! Zlé, strašlivé a nebezpečné vlaky nebudou již dále škodit hodným jihočeským řidičům!

  Vloženo 4.10.2016 13:47:09

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace