Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Tři sestry

    pátek 18.10 19:00 - Prachatice, Hotel Park

    Koncert.

  • Drátkování bedrníků s Petrou Dudákovou

    pátek 18.10 17:00 - Vodňany, U Lípy

Zobrazit všechny události
 

Nesvadba vyzve na MČR Štybara. Kulhavý nebude

V úterý 8. ledna proběhla v pražské restauraci U Medvídků tisková konference k MČR v cyklokrosu. O svých plánech promluvil také jezdec ČEZ Cyklo Teamu Tábor Jan Nesvadba (třetí zleva). , Autor: Josef Janda

V úterý 8. ledna proběhla v pražské restauraci U Medvídků tisková konference k MČR v cyklokrosu. O svých plánech promluvil také jezdec ČEZ Cyklo Teamu Tábor Jan Nesvadba (třetí zleva).     Autor: Josef Janda

HOLÉ VRCHY/TÁBOR - V sobotu 12. ledna proběhne v Holých Vrších MČR v cyklokrosu. Příznivci tohoto náročného sportu se mohou těšit na hvězdné obsazení. Na trati se totiž představí sedminásobný mistr republiky a trojnásobný mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar. Chybět nebude ani vítěz dvou posledních MČR v cyklokrosu Michael Boroš. Šampiona Štybara vyzve na souboj také Jan Nesvadba (ČEZ Cyklo Team Tábor), letošní vítěz Českého poháru Toi Toi Cup. Bohužel olympijský vítěz na horském kole (MTB XC) a čtyřnásobný cyklista roku Jaroslav Kulhavý bude kvůli zraněnému kotníku chybět.

 

Na nejtěžší trati v republice bude patřit k největším favoritům domácího cyklokrosového šampionátu právě někdejší cyklokrosová hvězda Zdeněk Štybar. Boj o mistra republiky začne v sobotu v 13.35. O stupně vítězů budou usilovat také Tomáš Paprstka nebo Emil Hekele.

Největší pozornost na sebe poutá samozřejmě sedminásobný mistr republiky Zdeněk Štybar, který se do terénu vrátil po čtyřleté odmlce. V letošní sezoně si už vyzkoušel čtyři starty. I přes nevýhodnou startovní pozici, kdy nastupoval až z poslední řady, dosáhl nejlepšího výsledku v belgickém Loenhoutu, kde dojel třináctý. Ve vzájemné bilanci s dvojnásobným mistrem republiky posledních dvou let Michaelem Borošem sice třikrát prohrál, ale náročné podmínky i obtížná trať mu nahrávají.

Velkou atraktivitu přisoudil závodu díky Štybarově účasti také trenér české cyklokrosové reprezentace Petr Dlask. „Štybar chce přijet vyhrát. Určitě dorazí jeho věhlasný fanklub. Jen ať se fanoušci přijedou bavit," vzkázal všem trenér, který také potvrdil, že Holé Vrchy budou posledním cyklokrosovým závodem pro Adama Ťoupalíka, kterého zlákala silnice.

Závodník ČEZ Cyklo Teamu Tábor Jan Nesvadba se na mistrovství těší a tamní trať si velmi pochvaluje. „Mám rád extrémní tratě a náročné závody. Bude to spravedlivý boj, během kterého se bude na co koukat," láká všechny fanoušky Nesvadba. A jaký povrch by na trati ideálně přivítal? „Vyhovovalo by mi dvacet centimetrů sněhu. Jsem ale realista, proto si přeju bláto, prostě extrémní podmínky, které závod dalším soupeřům zprotiví," dodal Nesvadba. Ve čtvrtek ráno určitě Jana Nesvadbu myšlenky na cyklokros opustily. Narodila se mu totiž prvorozená dcera Andělka, v sobotu tak bude Nesvadba startovat na MČR jako čerstvý otec.

Jaroslav Kulhavý nemůže kvůli zraněnému kotníku na sobotním mistrovství republiky startovat. Pikantní souboj velkých hvězd české cyklistiky se tak nekoná. Kulhavý nemůže pořádně obout tretru, navíc ho zranění limituje také při běhu. Na doporučení lékaře se tak rozhodl nestartovat a bude se šetřit na přípravu na sezonu horských kol.

U příležitosti svátku cyklokrosu proběhla v úterý 8. ledna v pražské restauraci U Medvídků tisková konference. „Holé Vrchy jsou nejtěžším cyklokrosovým závodem v České republice," potvrdil předseda cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky Petr Balogh. Zástupce Agentury Cyklistika by na prvním místě rád viděl reprezentanta ČEZ Cyklo Teamu Tábor Jana Nesvadbu. Táborák Balogh však přeje i jiným. „Srdcem bych přál titul Štybarovi, rozum mi ale říká Boroš," vysvětlil Petr Balogh svůj postoj.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace