Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vojenský den 2019 v Libořezích

    sobota 20.7 9:30 - po celé obci Libořezy

    Účastnit se budou kluby vojenské historie s dobovou technikou, uniformami a vybavením převážně z druhé světové války.

  • Malý princ - pohádka Víti Marčíka pro celou rodinu

    sobota 20.7 15:00 - Suchdol nad Lužnicí, Na farní zahradě

    Pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Nový babybox spuštěn za hojné účasti osobností

STRAKONICE – Ludvík Hess zakládá babyboxy od roku 2005. Ve Strakonicích v areálu nemocnice je tato schránka pro nechtěná miminka od roku 2009. Dnes, v pátek 23. března v pravé poledne, byl do provozu spuštěn nový babybox. Nahradil ten starý. Účast na této akci byla hojná. Přijel i otec babyboxů Ludvík Hess, hejtmanka kraje Ivana Stráská, výrobci těchto zařízení manželé Jitka a Zdeněk Juřicovi. Ti kvůli tomuto slavnostnímu okamžiku vážili 250 kilometrovou cestu z Náměšti nad Oslavou.

Kousek od babyboxu je umístěna malá výstava z fotografií ze slavnostního otevírání v roce 2009. Ředitel nemocnice Tomáš Fiala uvedl, že tam tato malá vzpomínková prezentace nějakou dobu zůstane. Ivana Stráská poděkovala Ludvíku Hessovi za jeho houževnatost a poznamenala, že každý má právo na život a tyto schránky dávají právo na život nechtěným dětem. Strakonický babybox zachránil dvě děti. Vloni to byla holčička Melitta, která dostala jméno po Hessově tetě, s níž před půl stoletím randil v Praze dědeček ředitele Fialy.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace