Kdy a kam

 • Výlov rybníka Markovec

  středa 14.11 - Mladějovice, Žižkova mohyla

 • Tomáš Klus

  středa 14.11 19:00 - Tábor, hotel Palcát

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Nový Týdeník Strakonicko: Rodiče rozhodnou, na jaký kroužek dá město Strakonice peníze

STRAKONICE - Strakonice přicházejí s novinkou. Uvolnily milion a půl na podporu volnočasových aktivit dětí napříč všemi kroužky. Rodiče sami rozhodnou, který kroužek, kam jejich dítě chodí, dostane od města peníze. Kolik to bude? A bude to spravedlivé? Zastupitelé se kvůli tomu sice nepohádali, ale názory padaly různé. Kdo co řekl? Oblastní charita Strakonice má šest nových bílých krasavců. Oč jde? Ve Stříteži se budou opět vařit guláše na ohni. Kdo z celebrit je ochutná tentokrát? Ve Štěkni chystají oslavy 700. výročí od první zmínky o obci. Jaký bude program? A uskuteční se slibovaný průvod?

Ve Chvalšovicích se konala charitativní akce pro Terezku Kodýdkovou s nemocným srdíčkem. Vybralo se skoro patnáct tisíc. Co maminka prozradila? Nemusela Terezka tolik trpět? V kostele svaté Markéty ve Strakonicích se uskuteční ojedinělá akce. Kvůli jaké mimořádné události přijede českobudějovický biskup? Hajanští kropili vyprahlé ulice Prahy vlastním potem. Starosta Drachkova na soutěži hasičů se smíchem řekl, že simuloval kulhání. Proč to dělal?
Kam na Strakonicko zavítal bývalý hokejový brankář Dominik Hašek?

Vše se dozvíte v novém vydání Týdeníku Strakonicko, v prodeji od středy 11. července.

Diskuse k článku - 7 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Alena 

  Reagovat

   

  Já se divím, že tady někomu vadí chyběli a chyběly. Spíš je dobrý se zamyslet, že se konečně podpoří taky jiný aktivity dětí než sport. To je přece dobře.

  Vloženo 11.7.2018 14:28:36

 • Milan Jungvirt 

  Reagovat

   

  Podpora volnočasových aktivit je potřebná a podpořili ji všichni přítomní zastupitelé. Pan Rudolf Oberfalcer opět neříká pravdu. Zastupitelstvo města navrhovanou částku schválilo v celé výši a jednomyslně. To, že rada města předložila špatně připravená pravidla pro rozdělení navrhované částky je věc jiná. Tímto modelem rozdělování dotací jsem se zabýval, věnoval jsem tomu dost času, myslím si dokonce, že víc času než celá současná rada dohromady. Myšlenka je to dobrá (není to myšlenka Strakonické Veřejnosti), ale tak jak jste to připravili a předložili, tak to je tragédie. Spousta nejasností, spousta chyb, spousta problémů. Jen některé z nich jsem vám přečetl na zastupitelstvu. Jedná se o peníze daňových poplatníků a není vůbec jedno jestli se spravedlivě rozdělují anebo se rozhazují v předvolebním boji.
  Pokud bude na zastupitelstvo předložený smysluplný návrh jak 1,5 mil. rozdělit, rád jej podpořím. Pokud předložíte to samé a jen to budete protlačovat silou koalice, budu opět proti.

  Vloženo 11.7.2018 08:34:56

  • Rudolf Oberfalcer 

   Reagovat

    

   Když jsi se tedy tím Milane tak zabýval, proč jsi to nenavrhl a neprosadil? Nepamatuji si, že by jsi nám to kdy předložil, natož výborně připravené, ke schválení... Jedna věc je zabývat se něčím, ale druhá je chtít to prosadit, mít vůli. Strakonická Veřejnost tu vůli rozhodně má, takže to rozhodně budeme chtít prosadit, protože nám na dobrých věcech pro Strakoňáky vždycky záleželo. Proto věříme, že podporu u některých dalších kolegů nakonec najdeme. Na sílu Milane, jsi tu byl většinou ty, my to prosadíme sílou myšlenky. Doufám, že jsem to teď napsal bez chyb.

   Vloženo 11.7.2018 09:43:46

   • Milan Jungvirt 

    Reagovat

     

    Co tento váš nápad přinese Strakoňákům, jedné konkrétní osobě. Zaplatí někde o korunu méně? Ne. Bude mít na něco nárok? Ne. Dostane něco zdarma? Ne. Dětem ani rodičům tímto nápadem určitě nepomůžete.
    Já jsem něco nepředložil? Co jste to schvalovali v prosinci? Již třetí rok podle toho rozdělujete peníze. Vedení města neví, jaký je ve Strakonicích schválený dotační program? Máte schválené Opatření 5 - Podpora volnočasové aktivity mládeže do 18 let. Toto opatření je přesně určené na to, čeho chcete dosáhnout. Podpora i jiných aktivit než jen sportu.
    http://www.strakonice.eu/content/sport-ostatni-volnocasove-aktivity-2018

    Vloženo 11.7.2018 20:25:19

 • Rudolf Oberfalcer 

  Reagovat

   

  Titulek je mírně zavádějící, protože zastupitelstvo koaliční návrh o podpoře volnočasových aktivit dětí neschválilo! Ke schválení chyběli 3 hlasy. Takže zatím to rozhodně neplatí! Nicméně chceme přesvědčit některé své kolegy zastupitele o správnosti podpory dětí při jejich volnočasových aktivitách, aby pro náš návrh hlasovali příště. Pravděpodobně pak svoláme mimořádné zastupitelstvo a budeme to chtít znovu prosadit. Navzdory Milanu Jungvirtovi, Radku Chvostovi, Luďku Jozovi, Pavlu Pavlovi aj., kteří hlasovali proti této podpoře a dělali z toho politiku.

  Vloženo 10.7.2018 19:47:54

  • Češtinář 

   Reagovat

    

   Chyběli 3 hlasy? :-D

   Vloženo 10.7.2018 21:04:48

   • Oberfalcer 

    Reagovat

     

    Njn, tak tedy chyběly 3 hlasy. Moje chyba.

    Vloženo 10.7.2018 22:45:37

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace