Kdy a kam

  • Novoroční zpívání s Rosťou Homolou

    pondělí 21.1 15:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  • Bookstart aneb S knížkou do života

    pondělí 21.1 9:30 - Tábor, Městská knihovna

    Setkání skupiny rodičů s dětmi.

Zobrazit všechny události
 

Otavský plamínek a útoky téměř padesáti sborů

STRAKONICE - Na 11. ročník Otavského plamínku se sjelo rekordních 48 týmů z celého okresu. Soutěž v požárním útoku pro děti a mládež startovala v sobotu 5. května už před jednou hodinou a ředitel Hasičského záchranného sboru Ota Šmejkal, který se svými profesionálními hasiči tuto oblíbenou akci pořádá, se v roli moderátora snažil, aby soutěž běžela jako po másle.

Požární útok se konal v areálu letního plaveckého stadionu. Po celou dobu mohly děti navštěvovat i doprovodný program, o který se postaraly další složky integrovaného záchranného systému. Byli tu policisté, záchranná služba, vojáci, BESIP. Všechny účastníky soutěže přivítal senátor Karel Kratochvíle a starosta města Břetislav Hrdlička, který v závěru pomáhal rozdávat ceny, poháry a medaile.

Jedenáctý ročník Otavského plamínku vyhrály v kategorii přípravka Malenice, v kategorii mladších Volyně A a v kategorii starších Poříčí.

Nejmladšími soutěžícími hasiči byli František Zdichynec z SDH Litochovice a Veronika Mašková z SDH Chlum. Oběma jsou tři roky.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace