Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • O prrincezně, Liciášovi a makových buchtách

    neděle 22.9 15:00 - Milevsko - amfiteátr

    Pohádka

  • Lollipopz - Tábor

    neděle 22.9 16:00 - Tábor, hotel Palcát

    Zábavná hudební show, jehož součástí jsou mimo jiné oblíbené soutěže a spousta písniček ze všech doposud vydaných alb.

Zobrazit všechny události
 

Otavský plamínek, čtyři sta účastníků a závěrečný zásah počasí

STRAKONICE - V sobotu 4. května proběhl ve Strakonicích v areálu plaveckého areálu 12. ročník soutěže v požárním útoku dětí a mládeže Otavský plamínek. Přijelo šest přípravek, 21 týmů kategorie mladších a 20 týmů starších. Celkem na čtyři stovky účastníků. Akci připravuje Hasičský záchranný sbor Strakonice a moderování se tradičně ujal jeho ředitel Ota Šmejkal.

Jelo se na dvě základny a protože se tušilo, že začne později pršet, soutěž jela jako po másle. Nejroztomilejší byly jako vždy přípravky, kdy děti často savici ani neunesou. Dávaly do toho ale všechny síly a boj nevzdaly. Vyhrály Cehnice A, druhé byly Čestice a třetí Leskovice.

V kategorii mladších zabodoval Dřešín, stříbro braly Střelské Hoštice a bronz Volyně. V kategorii starších zvítězil tým z Poříčí, druhé místo obsadila Volyně A a třetí Dřešín.

V areálu probíhal také doprovodný program v režii strakonických vojáků, místních policistů, záchranné služby nebo BESIPu.  

Jak se od počátku předpokládalo, počasí své hrozby vyplnilo a těsně před koncem soutěže se zvedl vítr a spustil déšť. Odnesl to mladší tým Tchořovic, který o vzácné vteřiny musel bojovat i s nepřízní počasí. Počasí se tak pohoršilo, že se nakonec organizátoři rozhodli předat ceny a dárky na stanici pod střechou. Předávali je hlavně trenérům, protože řada týmů odjížděla domů, protože děti byly promočené a byla jim zima. Takový závěr si samozřejmě nikdo nepřál, ale nedalo se nic dělat. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace