Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Agrolesnictví s Františkem Langmajerem

    pondělí 15.7 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

    Beseda.

  • Hanakuso (JAP) + Dáša fon fĺaša (SK)

    pondělí 15.7 20:00 - Tábor, Stánek (Žižkovo náměstí)

    Koncert - folk-punk-rock.

Zobrazit všechny události
 

Policisté hledají dva vzácné obrazy

Fara Kadov , Autor: Archiv

Fara Kadov     Autor: Archiv

STRAKONICKO – Dva obrazy o hodnotě 120 000 korun zmizely minulý týden z fary na Blatensku. Motivem obrazů je Panna Marie a Panna Marie Karlovarská.

"Jakékoli informace o odcizených obrazech, z nichž jeden je vyobrazený na přiložené fotografii, volejte na linku 158," požádala tisková mluvčí strakonických policistů Jaromíra Nováková. 

Dva obrazy zmizely z fary v Kadově u Blatné. Původní fara z roku 1758 už nevyhovovala, a tak byly přesunuty do nové fary. Ještě před několika lety se plánovalo, že z bývalé fary bude dům pro seniory. Ale ze všeho sešlo. Od letošního roku si ji přehazují makléři různých realitních kanceláří za více než jeden a půl mimionů korun. Je to objekt s uzavřeným dvorem a hospodářskými staveními. V současné době zcela neprodejný. Obrazy právě proto byly přesunuty do současné fary, aby se jim nic nestalo. Tam však nevydržely. Vyhlídl si je zloděj, který je minulý týden ukradl.  

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace