banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Milevské léto - Rightnow a Maddie

  Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

  Koncert.

 • Promítání filmu Obr

  Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

  Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Poslankyně Alena Nohavová ke své nehodě, za kterou je stíhána

Alena Nohavová

Alena Nohavová

TŘEBOŇ - Napřed mandátní a imunitní výbor sněmovny a posléze její plénum zbavily poslankyni Alenu Nohavovou (KSČM) poslanecké imunity pro případ trestního stíhání za dopravní nehodu, která se stala 6 dubna. Poslankyně o to sama žádala výbor i sněmovnu, aby se nehoda mohla vyšetřit. Nehodu, při které má jít o ublížení na zdraví z nedbalosti, vyšetřuje strakonická policie. Dřívější zprávy v médiích naznačovaly, že poslankyně nedala přednost v jízdě. Zkouška na alkohol byla podle vyjádření poslankyně negativní. Sama uvádí, že řídila s opatrností a necítí se vinna. Při nehodě nebylo zřejmé žádné zranění, druhá účastnice nehody šla k lékaři druhý den a nastoupila pracovní neschopnost. Poslankyně pro portál Jižní Čechy Teď uvedla, že přesné příčiny svého stíhání nezná, protože zatím neměla možnost nahlédnout do spisu. To také dosud nemohla, protože byla chráněna imunitou a její trestní stíhání tak nemohlo začít. Teprve nyní tedy bude moci být policií předvolána. "Rozhodnutí imunitního výboru považuji za správné, na plénu sněmovny jsem žádala kolegyně a kolegy, aby hlasovali pro mé vydání. Do takovéto situace se může dostat každý řidič či řidička," vyjádřila se Alena Nohavová, bývalá učitelka mateřské školy, která žije na Třeboňsku a do sněmovny byla za KSČM zvolena v roce 2014. Předtím byla radní Jihočeského kraje, na tento mandát po zvolení do sněmovny rezignovala.

 

Poslanecká sněmovna v tomto volebním období až na jednu výjimku zbavila imunity všechny své členy, které policie chtěla stíhat. Naposledy v květnu sociálnědemokratického poslance Štěpána Stupčuka rovněž kvůli dopravní nehodě. Jediným případem, kdy bylo vydání odmítnuto, byla v červnu 2014 žádost policie o vydání k trestnímu stíhání poslankyně Zuzany Kailové (ČSSD) z Ústeckého kraje v souvislosti s pětimilionovou zakázkou na obřad vítání občánků na ústecké radnici. Zakázka měla být nehospodárná. Tuto poslankyni tedy bude moci policie stíhat až po skončení jejího mandátu. 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • budoucí právník 

  Reagovat

   

  Zajímavé. Postupuje přesně podle právnických rad. Věty jsou úžasně strojené.

  Vloženo 22.9.2016 12:44:56

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace