Kdy a kam

 • Veletrh práce 2019

  Úterý 26.3 8:30 - Písek, KD

 • Jarní výlet

  Úterý 26.3 - Písek, ČD hl. nádr. v 7.32 hod, město v 7.38 hod

  Vlakem Božejovice, pěšky Olší, Nové Dvory, Skrýchov u Opařan, Podboří, Maděrovka, Sepekov. Trasa 14 km.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss Sezimovo Ústí 2019 JcTEĎ

Která z dívek se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Poslední útok v Rovné. Smůlu mohli hasiči zajíst vaflí s kopcem šlehačky

ROVNÁ - Byl to urputný boj. Ovšem s úsměvem a na pohodu. V Rovné se v sobotu 25. srpna konala poslední okresní soutěž v požárním útoku. Osm týmů žen, čtrnáct mužů a šest veteránů si závěrečné klání opravdu užívalo, hasiči se maximálně podporovali, byť šlo o rozdělení posledních bodů.

V ženské kategorii  to byl souboj kdo z koho. Štěchovice a Novosedly dělil od prvního místa, tedy absolutního vítěze sezony, jeden jediný bod. Novosedly složily dámský tým teprve vloni a letos hasičky skvěle vytáhly drápky. Štěchovické ženy v této partě soutěží už čtrnáct let a poprvé bojovaly o titul. Jak to dopadlo? Vyhrály Novosedly a 14. září si převezmou na slavnostním večeru k zakončení sezony titul absolutního vítěze.

Také v mužské kategorii  šlo o hodně. Zlato a stříbro si měli rozdělit hasiči ze Sudoměře a z Nových Kestřan. Sudoměř, jako téměř při každé letošní soutěži, nedala soupeři šanci. A co víc – připsala si na konto hattrick. Absolutním vítězem sezony se totiž stává potřetí.

Veteráni z Černětic si odváželi zlatou, Dřešínští stříbrnou a Štěchovičtí bronzovou medaili.

Domácí ženy skončily čtvrté. Mimořádně skvělý čas zaběhli ale muži z Rovné. Podařilo se jim útok ukončit v čase 19,44 a radost byla obrovská. Než ovšem rozhodčí mávnul červeným praporkem. V mezičase ovšem došlo ke zlomu, když si útok Rovné znovu prohlédl na natočeném videu a neplatný pokus odvolal. Domácí muži získali stříbro, předběhl je jen letos neodolatelný tým ze Sudoměře.

Smůlu měli hasiči ze Sedlice, a to jak v ženské, tak i v mužské části. Sedlická proudařka špatně spojila proudnici a třikrát jí to odhodilo. Nakonec z posledních sil terč rozsvítila, ale nebylo to nic platné, neb padl neplatný pokus. Stejně dopadli i sedličtí muži, kterým upadl koš do kádě.

Na trať vyběhli i hasiči z SDH Strakonice I. Bohužel se jim nedařilo, ale měli obrovskou podporu v publiku a dokonce si na zdar jejich útoku kolegové připili. Strakonice budou hostit soutěž v požárním útoku příští týden v sobotu 1. září od 13 hodin na prostranství pod Hvězdou. Jedná se o soutěž nepohárovou.

Rovenští se bezvadně postarali i o to, aby se kamarádům hasičům u nich líbilo. Pekly se domácí bramboráky, doma nakládaná krkovička, klobásky a ke kávě se tu připravovaly vafle s kopcem pořádné šlehačky.

Diskuse k článku - 7 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Štěchovický holky běhají sice od roku 2004, ale téměř každý rok došlo k výměně některé hasičky pro rodinné povinnosti. A teprve letos běhají s mašinou, která se obsahem vyrovná ostatním.... Běhávaly na 12...

  Vloženo 28.8.2018 15:51:02

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Z původního týmu zbyly 3...

   Vloženo 28.8.2018 15:54:59

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Původní a vůbec první tým holek z Novosed vznikl v roce 2006 a působil do roku 2012.pak byla pauza kdy se rodilo a vychovávalo

  Vloženo 26.8.2018 21:40:46

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Sudomer jako temer pri kazde letosni soutezi...NK ma vice vyher nez oni...a to nebyli na kazdy soutezi...

  Vloženo 26.8.2018 09:29:51

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Novosedly běhají jistě déle než od loňského roku. Od loňského roku jezdí na soutěže pravidelně.

  Vloženo 26.8.2018 08:42:51

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Tak to máte asi milné informace protože ten to tým opravdu začal běhat od minulého roku a těžko mohl už minulý rok objíždět všechny soutěže když se holky složili až v půlce sezóny pohárovky!!! Než začnete psát takovéhle příspěvky tak si PROSÍM nejdříve zjistěte jak a kdy tento nový tým vznikl! Děkuji

   Vloženo 26.8.2018 16:52:46

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Původní a vůbec první tým holek z Novosed vznikl v roce 2006 a působil do roku 2012..pak byla pauza kdy se rodilo a vychovávalo a znovu v omlazeném složení (z původního zůstali jen 2 holky ) začali běhat v půlce sezóny 2017..

    Vloženo 26.8.2018 21:47:04

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace