banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Talkshow s Miroslavem Donutilem

    pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

  • Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

    pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Předposlední trhy ve Strakonicích trápil vítr

STRAKONICE - Strakoničtí letos během adventu dostali nášup v podobě adventních trhů. Ekoporadna při Šmidingerově knihovně, která pořádá farmářské trhy během jarní a podzimní sezony, pokračuje po jejich skončení ve vánočně laděných trzích. Město pak připravuje kulturní program.

V neděli 11. prosince potrápil trhovce silný vítr. Často museli konstrukci svých stánků bránit vlastním tělem, aby jim neulétla. Součástí trhů na Velkém náměstí byly nejen vystoupení pěveckých sborů, ale také zabijačkové hody, kdy zabijačkovou polévku naléval sám starosta Břetislav Hrdlička. 

Poslední adventní trhy chystá Ekoporadna s městem na neděli 18. prosince v obvyklém čase 13 až 17 hodin. K mání budou farmářské potraviny, vánoční dekorace, svíčky, šperky a další nejen regionální výrobky. I tentokrát bude přítomen starosta, a to s celým vedením města, aby s návštěvníky, jak se říká, po sousedsku, pohovořil. Nejvyšší vedení města má dokonce rozdávat koláčky, které samo napeklo. O adventních trzích více v Týdeníku Strakonicko již ve středu 14. prosince.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace