Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vánoční setkání občanů Netolic starších 70 let

  Úterý 10.12 14:00 - Sál ZUŠ Netolice

 • Divadélko pro nejmenší

  Úterý 10.12 10:30 - Strakonice, RC Beruška

Zobrazit všechny události
 

Premiér Babiš se zastavil v Cehnicích

CEHNICE – Premiér Andrej Babiš dorazil dnes do Cehnic opravdu na čas. Kolona vládních vozidel doprovázená policií zastavila v deset hodin na návsi, kde už čekalo pár místních obyvatel. Premiér, ihned jak vystoupil, si s nimi podal ruku a ochotně s nimi zapózoval pro fotografy. V doprovodu starostky Heleny Sosnové pak zamířil do areálu Devět králů, kde na vládní delegaci a její doprovod čekalo pohoštění v podobě koláčků a ovoce.

Návštěva jižních Čech a i včerejší návštěva Středočeského kraje má jako dvě hlavní témata boj proti suchu a dopravní stavby. Starostka Cehnic mluvila především o provedených protipovodňových opatřeních kvůli Cehnickému potoku, který v obci při přívalových deštích zlobil. Obec vybudovala i suchý poldr, který dokáže vodu zadržet, a momentálně buduje retenční nádrž – tvorba tůní na Cehnickém potoce – za 15 milionů korun s 90procentní dotací. Na to se šel premiér, společně i s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem a ministrem dopravy Vladimírem Kremlíkem, podívat.
Starostka Helena Sosnová byla Svazem měst a obcí Jihočeského kraje pověřena předat premiérovi a ministrovi dopravy dopis, v němž starostové, jejichž města a obce leží na silnici I/22, vyjadřují nespokojenost a obavy z toho, že až začne platit zpoplatnění silnice první třídy I/20, která je souběžná s „dvaadvacítkou", začnou kamiony jezdit právě přes ně. Tento problém je žhavý už čtyři roky a starostové dotčených měst a obcí nemají z ministerstva žádné informace, byť dopisů tam putovalo několik.
Ministr Kremlík možná tušil dopředu, že na toto téma padne řeč, protože starostku nenechal ani domluvit a konstatoval, že je za dopis rád a že už se činí kroky. Naznačil, že po monitoringu situace by eventuálně mohlo dojít i k zpoplatnění I/22. Více informací připravujeme do Týdeníku Strakonicko.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • několik vět 

  Reagovat

   

  Chartistka Sosnová se musela zdravit s eSTéBákem Burešem, to je stav, hnus velebnosti. A někteří se s ním dokonce fotili, čím větší lump, tím větší obdiv, to ČR 2019.

  Vloženo 22.7.2019 22:52:12

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Ministr nenechal starostku domluvit? Co to je za hulváta?

  Vloženo 19.7.2019 14:55:50

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace