Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Luboš Pospíšil a 5P

    pátek 26.4 20:30 - Písek, Divadlo pod čarou

    Koncert.

  • 43. ročník koncertů dětských pěveckých sborů

    pátek 26.4 18:00 - Milevsko, KD

    Vystupují: Sbor I. ZŠ Milevsko – sbormistr Hana Ctiborová; Sbor II. ZŠ Milevsko – sbormistr Miroslav Martínek; Milevský dětský sbor – sbormistr Gabriela Molová a jako host vystoupí Plzeňský dětský sbor – sbormistr Bedřiška Koželuhová.

Zobrazit všechny události
 

Při koupání pozor na sinice a vodní květ

 Autor: Zdroj: www.sinice.cz

    Autor: Zdroj: www.sinice.cz

JIŽNÍ ČECHY - Hygienici v minulém týdnu kontrolovali kvalitu koupací vody ve všech sledovaných lokalitách v Jihočeském kraji. V minulých dnech zakázali koupání v lokalitě Podolsko na Orlíku. Z výsledků vzorků ze začátku srpna vyplývá, že zákaz koupání už není akutní, zákaz koupání je tedy odvolán.

"Kvalita vody na Podolsku ale i nadále není dobrá a představuje pro uživatele určité riziko. Koupání a provozování vodních sportů nedoporučujeme v této lokalitě především dětem a těhotným ženám, alergikům a osobám s oslabeným imunitním systémem," uvedla ředitelka KHS Jihočeského kraje Květoslava Kotrbová. Naopak voda u kempu Radava na Orlíku dostala v minulém týdnu od hygieniků jedničku.

Mírně se zhoršila kvalita vody na rekreačních rybnících Staňkovský a Hejtman na Jindřichohradecku. Rybník Hejtman dostal na pětistupňové škále trojku především kvůli překročení mikrobiologických limitních ukazatelů sinic, chlorofylu-a. Staňkovský rybník obdržel čtyřku kvůli sinicím, vodnímu květu a chlorofylu-a. V obou rybnících byla snížená průhlednost vody.

Po koupání v těchto koupacích zónách doporučují hygienici převléci si plavky a osprchovat se čistou vodu. Na Staňkovském rybníku nyní nedoporučují koupání zejména dětem, těhotným ženám, alergikům a osobám se sníženou imunitou.

"Problémem koupacích vod je v našich podmínkách v posledních letech především přítomnost toxických sinic a
vodního květu, proto se snažíme v našich doporučeních informovat především ty skupiny, které jsou přímo
ohroženy. Sem patří především malé děti, které se často takové vody napijí, těhotné ženy, dále alergici a osoby s
oslabeným imunitním systémem," dodává ředitelka KHS Kvetoslava Kotrbová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace